Запрошуємо музейників на дискусію «Музеєфікація війни»

6 Травня 2024

15 травня о 12.00 у Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду відбудеться дискусія для представників українських музеїв «Музеєфікація війни. Завдання та виклики у комплектуванні музейних колекцій».

Захід спрямований на обмін досвідом у профільній спільноті музейників. На виявлення «білих плям» у питанні комплектування музейних колекцій предметами, що репрезентують російсько-українську війну для подальшого вдосконалення внутрішніх механізмів комплектування.

Перелік тематичних блоків дискусії:

1. Робота в полі. Способи поповнення музейних колекцій артефактами російсько-української війни. Автоматизація надходжень (кейс Музею війни та Нової пошти). Організація експедицій, співпраця з органами державної влади. Налагодження контактів з донорами.
2. Пріоритезація артефактів та мета комплектування. Що може бути включене до музейної колекції? Вибірковий і масовий збір артефактів. Комплектування для проєкту чи проєкт зі скомплектованого?
3. Які труднощі виникають і що можна було б покращити на рівні адміністрування для більш ефективного комплектування музейних колекцій.

Модераторка — Леся Гасиджак, в.о. генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду

Спікери та їхня експертиза:

Яна Гринько, завідувач експозиційно-виставкового відділу Національного музей Голодомору-геноциду (комплектування під проєкт);
Юрій Савчук, Музей війни (найбільші масштаби комплектування, проєкт з Новою поштою);
Тетяна Пилипчук, Харківський літературний музей (тематичне комплектування) (online);
Володимир Сімперович, Центр досліджень воєнної історії Збройних Сил України (автор методичних рекомендацій з комплектування по російсько-українській війні);
Ольга Сало, заступниця генерального директора із розвитку та культурно-просвітницької роботи Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції гідності (сталий досвід комплектування);
Мар’яна Томин, директорка Департаменту культурної спадщини МКІП (можливості співпраці з органами управління для покращення механізмів комплектування музейних колекцій).

Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/47412raun6x4ERib8Зовнішнє посилання

Коли: середа, 15 травня, о 12.00
Де: Зала пам’яті Музею Голодомору (вул. Лаврська, 3)

Якщо у вас залишились запитання, телефонуйте +380974971400, Марина Богуш, заступниця завідувача експозиційно-виставкового відділу.