Запрошуємо на конференцію «Геноцид як зброя у боротьбі проти української нації в ХХ–ХХІ ст.: інтердисциплінарні підходи»

21 Листопада 2022

24–25 листопада 2022 року в м. Київ відбудеться VI Міжнародна науково-практична конференція «Геноцид як зброя у боротьбі проти української нації в ХХ–ХХІ ст.: інтердисциплінарні підходи» до 90-х роковин Голодомору-геноциду.

У 1932–1933 роках українці стали жертвами Голодомору-геноциду. Сьогодні Росія вчиняє на території України воєнні злочини, які мають ознаки геноциду. Під час конференції говоритимемо про передумови і причини Голодомору-геноциду в Україні, механізми його здійснення та наслідки, опір українців репресивним діям комуністичного тоталітарного режиму, а також про політику приховування правди і заперечення Голодомору-геноциду комуністичним тоталітарним режимом та сучасною Росією.

Крім того будемо обговорювати правову кваліфікацію сьогоднішніх дій держави-агресора в Україні та створення спеціального трибуналу для притягнення керівництва Росії до відповідальності, використання продовольства як зброї, знищення і депортації українського цивільного населення, культивування в Росії образу ворога з українців, нищення українських культурної спадщини, системи освіти та національної церкви, а також про соціально-економічні та демографічні наслідки геноциду української нації під час російсько-української війни 2014–2022 рр.

Організатори: Міністерство культури та інформаційної політики України, Національний музей Голодомору-геноциду, Інститут дослідження Голодомору, Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України, Український інститут національної пам’яті, Національний інститут стратегічних досліджень, Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Історико-філософський факультет Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Одеська національна наукова бібліотека.

Перше пленарне засідання конференції – Голодомор-геноцид української нації як найбільший злочин комуністичного тоталітарного режиму – відбудеться 24 листопада в конференц-залі Національної академії педагогічних наук України, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 52А. (09.30 – початок реєстрації).

Відкриють перше пленерна засідання:

Гасиджак Леся, кандидатка історичних наук, в.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду;
Кириченко Микола, ректор Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України, член-кореспондент Національної академії наук вищої освіти України, доктор філософії, професор кафедри філософії і освіти дорослих;
Тиліщак Володимир, кандидат історичних наук, заступник голови Українського інституту національної пам’яті;
Корновенко Сергій, доктор історичних наук, професор, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки, директор Науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького;
Мелещенко Тетяна, кандидатка історичних наук, професорка, заступниця декана з наукової роботи Історико-філософського факультету Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова;

Кушнір В’ячеслав, доктор історичних наук, декан факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І.Мечникова;

Бірюкова Ірина, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України.

Свої доповіді представлять відомі історики, дослідники Голодомору-геноциду Станіслав Кульчицький, Василь Марочко, Олександр Нікілєв, Федір Турченко, Світлана Маркова, Ольга Мовчан, Роман Подкур, Дмитро Білий та інші.

Модератори: Іван Петренко, кандидат історичних наук, заступник директора Інститут дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду та Дмитро Білий, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історичних досліджень Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду.

Друге пленарне засідання конференції – Геноцид українців під час російсько-української війни 2014–2022 рр. – відбудеться 25 листопада в агенції Укрінформ, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16 (10.30 – початок реєстрації).

Відкриють друге пленерна засідання:

Ярмистий Максим, в.о. голови Українського інституту національної пам’яті;
Потапенко В’ячеслав, доктор економічних наук, кандидат географічних наук, керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень;
Пшеничний Тарас, доктор історичних наук, заступник декана з науково-педагогічної та навчальної роботи Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Свої доповіді представлять науковці та експерти, зокрема:

Антон Кориневич посол з особливих доручень МЗС України, агент України в Міжнародному суді ООН;

Андрій Козицький, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду;

Огієнко Віталій, кандидат історичних наук, головний спеціаліст відділу дослідження тоталітарних режимів Українського інституту національної пам’яті;

Геннадій Побережний, доктор політології, професор Українського вільного університету (Мюнхен, Німеччина);

Володимир Василенко, заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору;

Валерій Удовиченко, полковник СБУ, офіцер з особливих доручень Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ;

Соловей Ігор, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Модератор: Іванець Андрій, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник філіалу Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду.

Запрошуємо Вас!