Запрошуємо на науково-практичну конференцію «90-ті роковини. Історія Голодомору-геноциду»

1 Листопада 2023

23 листопада в Києві відбудеться науково-практична конференція «90-ті роковини. Історія Голодомору-геноциду».

Дослідження теми Голодомору — геноциду українського народу — є особливо важливим з огляду на виклики сьогодення, в контексті російсько-української війни. Злочини збройних сил російської федерації під час повномасштабного вторгнення викликають прямі аналогії із подіями першої третини XX століття та офіційно визнані Верховною Радою України геноцидом українського народу. Це дозволяє проводити чіткі паралелі із подіями 90-річної давнини — Голодомором 1932—1933 років.

Метою проведення конференції є акцентування уваги на актуалізації досліджень убивства голодом мільйонів українців у 1932—1933 роках. Водночас учасникам конференції пропонується не лише проаналізувати умови, в яких відбувався злочин геноциду, а й визначити історичний вплив подій 20—30-их років XX століття на сьогодення. Конференція дасть змогу чіткіше зрозуміти трансгенераційні наслідки Голодомору-геноциду, що й досі впливають на формування світогляду українців, та напрямки руху громадянського суспільства і держави.

Дискусії на конференції охоплюватимуть, однак не обмежуватимуться такими темами:

Історіографія, джерельна база та сучасні методи досліджень Голодомору 1932—1933 рр. в Україні.

Голодомор-геноцид 1932—1933 рр. у сучасному освітньому просторі.

Проблеми музеєфікації Голодомору-геноциду 1932—1933 рр. та комеморативні практики.

Організатори:

Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса

Національний музей Голодомору-геноциду

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»

Світовий Конгрес Українців

Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору»

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Львівський національний університет імені Івана Франка

Формат конференції змішаний. Можлива очна, дистанційна та заочна участь.

До участі запрошуються науковці, краєзнавці, освітяни, представники громадянського суспільства.

Матеріали конференції будуть опубліковані окремим збірником. Для публікації вашої доповіді (статті) вона має відповідати вимогам, що додаються. Статтю необхідно надіслати на пошту [email protected] до 10 грудня 2023 року.

Реєстрація за посиланням https://forms.gle/MEBUG4JXzkW84Ar3A

Завершення реєстрації учасників – 19 листопада 2023 року.

Контактна особа: Ігор Якубовський 063 232 18 67

Інформаційний_лист_конференції_по_Голодомору