Запрошуємо на презентацію нової книжки про Голодомор

10 Листопада 2023

16 листопада 2023 року о 12:00 в Національному музеї Голодомору-геноциду (Зала пам`яті) відбудеться презентація нової книги «Механізми творення Голодомору: хлібозаготівельні кампанії 1931–1933 рр. на Дніпропетровщині // збірник документів та матеріалів». Автор вступної статті та упорядник: доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду Наталя Романець.

Метою збірника документів є введення до наукового обігу та ознайомлення громадськості з новим комплексом джерел, які характеризують передумови Голодомору 1932–1933 рр. на Дніпропетровщині: геноцидні механізми хлібозаготівельних кампаній 1931–1933 рр. До збірника включено документи та матеріали обласної і районної преси із фондів Державного архіву Дніпропетровської області, Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького, Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, в яких висвітлюються такі теми:

– діяльність регіонального керівництва під час хлібозаготівельних кампаній 1931–1933 рр.;

– репресивні механізми в організації хлібозаготівель 1931–1933 рр.;

– режим «чорних дошок» у Дніпропетровській області;

– партійна чистка як складова репресивних заходів під час хлібозаготівель 1932–1933 рр.;

– роль уповноважених у хлібозаготівельній кампанії 1931–1933 рр.;

– соціально-політичні настрої селян, спротив геноцидній політиці влади.

Більшість представлених документів зберігалася під грифом «Таємно» та після розсекречування публікується вперше.

Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться історією України XX cт., аграрною історією, історичним краєзнавством.

Модератор заходу: завідувач відділу досліджень Голодомору-геноциду та масових штучних голодів Національного музею Голодомору-геноциду, доктор історичних наук, професор Дмитро Білий.

Спікер: провідний науковий співробітник відділу досліджень Голодомору та масових штучних голодів Національного музею Голодомору-геноциду, доктор історичних наук, доцент Наталя Романець.

Запрошуємо всіх охочих!

Для участі, будь ласка, зареєструйтеся: http://surl.li/naopt.