Запрошуємо на презентацію виставки «Паралелі»
«У мене було дуже щасливе дитинство. Щоліта батьки відвозили мене на Сумщину, у маленьке селище Малий Бобрик. Там були гребля, сушня, занедбаний яблуневий сад і ліс, в якому жили, звичайно, таємничі химери. Та найстрашніша лякачка стосувалася старого будинку з побитими вікнами на Крутій горі посеред села. Бо там колись жила… людожерка. Я в дитинстві мало занурювалася в контекст подій. Потім я пішла в школу. Коли я навчалась в школі, чи не кожного року для кожного класу оновлювалися підручники — з літератури, історії тощо. Я навчалась у незалежній Україні. Коли суспільство отримало досвід до засекречених документів. Зокрема, документів, які викривали Голодомор 1932—1933 років. Мені закарбувався в пам’яті фільм «Голод 33». Я мала надто багато запитань, на які не могла отримати відповідь. Із своїми запитаннями я звернулась до моїх родичів — бабусь з Сумщини. Це були жахливі розповіді. Про людей, які були поховані просто на городі до того самого занедбаного яблуневого садка. Про моїх родичів, які померли. Й зокрема, про «людожерку» — жінку, яка втратила розум й вбила своїх дітей, щоб зварити юшку».
Ірина Татаренко, мисткиня, про роботу над проєктом «Паралелі»
- Пам’ять про Голодомор – це більше, ніж спогади травматичних та трагічних подій минулого. Її завдання – стимулювати сумління, спонукати до дії, до протистояння сучасним ризикам і проявам геноциду. Активне пам’ятання потребує аналітики й осмислення, зокрема й у мистецтві.
- Національний музей Голодомору-геноциду спільно з майстернею Cutout Collage Festival & Studio представить проєкт «ПАРАЛЕЛІ» – серію колажів, виконаних митцями, як рефлексію й осмислення історії Голодомору в контексті сучасної війни та пошук схожостей і відмінностей історичних подій початку 1930-х років та 2022 року.
- В експозиції буде представлено цифрові та аналогові колажі резиденток майстерні CUTOUT, членів спільноти CUTOUTLOVERS та переможців Open Call.
- Відкриття виставки відбудеться 2 грудня о 17:00 у Залі пам’яті Національного Музею Голодомору-геноциду (м. Київ, вул. Лаврська, 3).
- Реєстрація для ЗМІ: https://cutt.ly/41cL4gR
- Виставка «ПАРАЛЕЛІ» також буде представлена в Українському Культурному Центрі за підтримки Посольства України в Ізраїлі з 2 до 20 грудня за адресою 22 Yirmeyahu str., Tel Aviv.
- Аби отримати більше інформації про наші проєкти, звертайтеся на пошту [email protected], або ж за телефоном: +380997609726 (Ольга Юрчук, комунікаційниця Музею).