Зустріч з учнями Державної художньої школи імені Тараса Шевченка
21 травня заступниця завідувача екскурсійно-освітнього відділу Яна Городняк та дизайнер експозиційно-виставкового відділу Тетяна Журавська провели зустріч з учнями та педагогами Державної художньої школи імені Тараса Шевченка.
Тетяна Журавська розповіла про конкурс дитячої художньої творчості «ПАМ’ЯТЬ МАЙБУТНЬОГО», оголошений Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» до 86-их роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. Проект започатковано з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору. Його місією є поширення знань про трагічні сторінки історії нашої країни, запобігання повторенню злочину геноциду, сприяння самоідентифікації, захист прав людини, протистояння дискримінації та порушенню прав людини.
Конкурс проводитиметься у номінаціях для трьох вікових категорій: від 6 до 9, від 10 до 13, від 14 до 17 років.
Для участі у Конкурсі необхідно до 01 липня 2019 року подати електронну заявку, заповнивши Реєстраційну форму або повідомленням на e-mail [email protected] відповідно до умов, зазначених у Положенні про Конкурс.
Яна Городняк провела лекцію про історію Голодомору, наслідки, порушення прав людини і громадянина. Також, учні переглянули навчальний фільм «Територія Голодомору: пам’ять невмируща». У фільмі досліджено роль засобів масової інформації у подоланні мовчання навколо випадків порушення прав людини, одним з яких і був геноцид українців – Голодомор. Сюжетна лінія зосереджується на міжнародній пресі, яка публікувала інформацію про Голодомор. Центральним напрямком є боротьба мас-медіа: Уолтера Дюранті (який симпатизував політиці Сталіна та заперечував факт масового вбивства українців в 1930-х роках) і журналістів Гарета Джонса та Малькольма Маггеріджа, які намагалися донести правду. Також тут піднімаються важливі питання: якою є роль і функції ЗМІ у формуванні громадської думки щодо порушень прав людини? Що ми можемо зробити, як громадяни, як люди, як суспільство, як нація для гарантування того, що геноциди, такі як Голодомор, ніколи не повторяться?