РФ застосувала навмисну ​​тактику голоду під час захоплення Маріуполя у 2022 році

14 Червня 2024

РФ застосувала навмисну ​​тактику голоду під час захоплення Маріуполя у 2022 році. За словами юристів, стратегія позбавлення мешканців міста їжі під час блокади може бути прирівняна до воєнного злочину. Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian.

Відповідний висновок є основою досьє, що зараз передається до МКС у Гаазі юристами Global Rights Compliance, які працюють спільно з урядом України. У ньому стверджується, що РФ та її лідери мали намір вбити та завдати шкоди великій кількості мирних жителів міста.

Підраховано, що під час оточення та захоплення Маріуполя на початку війни в Україні загинули 22 тисячі осіб. Мирні мешканці залишалися без води, газу та електрики упродовж кількох днів після облоги, тоді як температура впала нижче за мінус 10°C.

«Ми могли бачити, що російський напад складався з чотирьох етапів: починаючи з атак на цивільну інфраструктуру та закінчуючи відключенням електроенергії, опалення та води. Потім у гуманітарній евакуації було відмовлено, а допомога не була доставлена», – сказала партнер Global Rights Compliance Катріона Мердок.

На третьому етапі, за її словами, об’єктом нападу була критично важлива інфраструктура, цивільне населення тероризувалося відсутністю допомоги, а пункти з питною водою зазнавали бомбардувань.

«Нарешті на четвертому етапі РФ зробила стратегічні атаки з метою знищити або захопити об’єкти інфраструктури, що залишилися», – додала вона.

Поетапний напад на Маріуполь, за її словами, продемонстрував, що РФ планувала захопити прифронтове місто без пощади до його цивільного населення, чисельність якого оцінювалася в 450 тисяч осіб до початку повномасштабного вторгнення.

У досьє робиться висновок, що близько 90% медичних закладів та будинків у місті було зруйновано або пошкоджено під час облоги, а пункти роздачі продовольства, а також маршрути гуманітарної евакуації зазнали бомбардувань.

Враховуючи важливість Маріуполя та централізацію російського процесу ухвалення рішень, вина за загибель тисяч мирних людей покладена на вище керівництво, йдеться у доповіді. «Винні Володимир Путін та ешелони російського військового керівництва», – уточнила Мердок, хоча й не назвала конкретні імена командирів.

Фото – Маріупольська міська рада.