У Дніпрі відкрили виставку «Геть радянську владу!», створену спільно з Музеєм Голодомору

28 Листопада 2020

У Дніпрі, у будівлі історичного музею імені Дмитра Яворницького, відкрили виставку «Геть радянську владу!», приурочену до 87-х роковин пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років. Вона розповідає про спротив селян Дніпропетровщини насильницькій колективізації та Голодомору, – про це повідомляє Радіо Свобода.

Виставку підготував Музей спротиву Голодомору (м. Дніпро) спільно з Національним музеєм Голодомору-геноциду та Інститутом дослідження Голодомору.

Проєкт «Геть радянську владу!» містить рідкісні архівні документи про виступи проти колективізації в регіоні в 1930 році. Зокрема, це документи про Павлоградське антирадянське повстання та селянські «волинки» в селах та на хуторах. Більшість документів оприлюднюють уперше.

Серед матеріалів виставки – мапа селянського спротиву 1930 року, яку створила начальниця співробітниця Інституту дослідження Голодомору, докторка історичних наук Наталя Романець.