Освітнє заняття «Мистецтво» пропаганди: Плакат vs Історія»
Освітнє заняття «Мистецтво» пропаганди: Плакат vs Історія» створене для школярів 8-11 класів та присвячене аналізу одного з різновидів візуальних джерел, а саме пропагандистським плакатам СССР кінця 1920-х – початку 1930-х років. Вивчаючи плакати, школярі будуть порівнювати їх з фотографіями схожої тематики, зробленими приблизно у той самий час, та спогадами українців, які пережили ті події. Всього представлено 6 тем:
антирелігійна пропаганда;
колективізація;
розкуркулення;
робота в колгоспах;
виплати за трудодні;
хлібозаготівлі.
Завдяки плакатам можна побачити, що перебувало в центрі уваги в той час та які меседжі прагнули нав’язати суспільству. А порівняння з фотографіями та спогадами допомагає зрозуміти, що насправді відбувалося під прикриттям гасел та яскравих образів.
Заняття корисне для сучасних підлітків, оскільки вчить аналізувати візуальні джерела, особливо пропагандистського характеру, порівнювати інформацію з різних видів візуальних джерел, критично ставитись до ідей та меседжів, що нав’язуються пропагандою. Такі вміння важливі не лише для успішного навчання в школі та здачі ЗНО з історії (серед його завдань є завдання на вміння аналізувати плакати, фотографії, карикатури часів СССР), але й для вміння протистояти сучасній російській пропаганді.
Освітнє заняття рекомендуємо для підлітків 8-11 класів.
Вартість заняття: 230 грн — для групи до 5 осіб, 600 грн — для групи до 12 осіб, 900 грн — для групи від 13 до 20 осіб. Також додатково учасники повинні придбати вхідні квитки до музею (для учнів — 15 грн, для студентів — 20 грн, для дорослих — 30 грн).
Телефони для реєстрації:
(044) 254-45-11 / (044) 254-45-12
Електронна пошта: [email protected]