Формування ненависті до України та українців

Ненависть росіян до українців має давні історичні корені та пов’язана з імперськими й колоніальними наративами. Століттями російські режими намагалися знищити українську мову, культуру і прагнення до свободи. Вони намагалися зробити з українців зручних для Москви “малоросів” – пригноблених та безвольних, і ніколи не обмежували себе в засобах для цього.

Росія постійно намагалася спростувати право України на незалежність. З приходом до влади Путіна на найвищому рівні все частіше лунає наратив про випадковість української державності, який супроводжується викривленою та сфальшованою інформація про історію України. Москва культивує ідеологію “одного народу”, тому показує прагнення українців до самостійного розвитку як “ненормальне”. Пропаганда переконує, що українці під впливом Заходу ідуть неправильним, антиросійським шляхом.

Диктатору Путіну вигідно підтримувати високий градус ненависті в суспільстві. З початку повномасштабного вторгнення пропаганда активно використовує давні наративи про “боротьбу з нацизмом”, щоб краще мотивувати окупантів і пояснити свої злочинні дії іншим державам. Зокрема, Кремль розганяє істерію довкола “нацистів в Україні”, “біологічних лабораторій” і “планів України напасти на Росію”.

Верхівка влади в РФ сподівається, що створення негативного образу України допоможе виправдати злочини російських військових в очах самих росіян і для цілого світу. Саме тому на формування ненависті до нашої країни працює вся російська пропагандистська машина. 

1 2 3 9