Українська громада Canterbury for Ukraine (Англія) відвідала онлайн-лекцію про Голодомор

1 Грудня 2023

Українська громада Canterbury for Ukraine (Англія) відвідала онлайн-лекцію “Голодомор та сучасний геноцид українців крізь призму концепції совєцького геноциду Р.Лемкіна”. Лекцію провів завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, кандидат історичних наук Михайло Костів.

У 1953 році юрист-міжнародник Рафал Лемкін запропонував своє бачення радянської політики щодо українців як геноциду. Його концепція базувалася на тому, що атака на український народ мала чотири “вістря”. Першим із них було знищення інтеліґенції (“мозку” нації), другим — наступ на церкву (“душу” нації), третім — винищення голодом селян-хліборобів (“тіло” нації), а четвертим — фраґментація народу шляхом поселення в Україні чужинців і розпорошення українців Східною Європою.

Під час заходу пан Михайло проаналізував ці вістря атаки проти українців у часи існування СРСР та продемонстрував тяглість російської людиноненависницької політики щодо українців, зокрема з початком повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.