Всеукраїнська історична зимова школа «ГОЛОДОМОР: ЗНАТИ, ЩОБ ЖИТИ»

23 Листопада 2019

Студентам,  школярам, магістрантам, молодим дослідникам історії України!

Це спільний проєкт Музею Голодомору та Історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.

2-6 грудня 2019 року кожен охочий може відвідати освітні лекторії, зосереджені на вивчені такої важливої теми як Голодомор-геноцид.

Лектори зимової школи — викладачі провідних університетів і наукових центрів України  — відомі історики, правознавці, етнологи, психологи, медики.

Щодня протягом тижня на Історичному факультету КНУ ім.Т.Шевченка проводитимуться 2 лекції, відвідати які може кожен охочий за попередньої реєстрації. Початок лекцій о 12:20. Аудиторії будуть зазначені згодом.

Після кожної лекції передбачені обговорення та відповіді на запитання. За результатами участі у роботі школи учасники отримають відповідний сертифікат слухача.

Понеділок, 02.12.1019 року

Лектор: Віктор Брехуненко, український історик, професор, Директор Інституту дослідження Голодомору, філіалу Музею Голодомору.

«Голодомор як кульмінація російських стратегій  нищення української ідентичності від ХVIII ст.».

Лектор: Володимир Сергійчук, український історик, професор, завідувач кафедри історії світового українства КНУ ім. Т.Шевченка, вивчає соціо-демографічниі та економічні аспекти Голодомору.

Лекція: «Жертви Голодомору: рахувати всіх чи заспокоїтися?»

Вівторок, 03.12.2019

Лектори:

Климчук Віталій, директор Інституту психічного здоров’я УКУ, директор Mental Health Solutions, у 2016-2017 керував проектом «Національний посттравматичний стресовий розлад та посттравматичне зростання: відлуння травми Голодомору в психіці сучасних українців» (University of Alberta)

Вікторія Горбунова, професор кафедри соціальної та практичної психології ЖДУ, очолювала  кафедру клінічної психології УКУ, разом із Віталієм Климчуком керувала проектом «Національний посттравматичний стресовий розлад […] в психіці сучасних українців»

Спільна лекція: «Психологічні наслідки травм Голодомору: вижити, подолати чи пережити?»

Середа, 4 грудня 2019

Лектор: Мирослава Антонович, Доктор права, доцент. Юрист-міжнародник, керівник Центру міжнародного захисту прав людини НаУКМА.  Суддя ad hoc Європейського суду з прав людини в 2010-2014 роках. Авторка понад 100 наукових публікацій з міжнародного права.

Лекція: «Голодомор як злочин геноциду проти української нації  відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду і покарання за нього: намір вчинити геноцид, жертви і виконавці злочину, геноцидні дії»

Четвер, 5 грудня 2019 року

Лектор: Козицький Андрій, кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Львівського національного університету імені Івана Франка. Автор першого посібника присвяченого геноцидам людства в Україні.

Лекції: 1. «Голодомор у контексті геноцидів ХХ ст.: універсальність та унікальність масової екстермінації українців голодом»

1. «Найдешевша зброя: голод як інструмент політичного впливу у ХХ ст.»

П’ятниця, 6 грудня 2019 року

Кісь Андрій,  експерт вищого кваліфікаційного класу, лікар вищої категорії, заступник начальника Харківського бюро судово-медичної експертизи, кандидат медичних наук. Особисто виклав результати судово-медичних експертиз за фактом Голодомору в Україні 1932-1933 рр. віце-президенту ПАРЕ.

Лекція: «Судово-медична оцінка смертності в Україні 1932-33 рр. як складова комплексних досліджень з Голодомору»

Стасюк  Олеся, генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду, кандидат історичних наук, етнолог; куратор Міжнародних виставок та всеукраїнських виставкових проектів з теми Голодомору.

Лекція: «Геноцид українців: деформація народної культури»