Leica, що бачила Голодомор

23 Листопада 2022 - 27 Листопада 2022

Під час 90-х роковин Голодомору триває війна росії проти України. Як в 1932-1933 роках, так і зараз москва прагне знищити українську націю. В той час, коли по Україні б’ють російські ракети, українці в окупації ховають жовто-блакитний прапор, Збройні сили дають відсіч російській армії та відвойовують кожен метр української землі, особливо важливо пам’ятати про Голодомор.

Цьогорічний проєкт відкриває для відвідувачів унікальну можливість дізнатися більше про те, як народжувалась пам’ять про одну з найтрагічніших сторінок української історії. 

На виставці «Leica, що бачила Голодомор» можна буде побачити оригінальний альбом з фотографіями Харкова 1933 року та фотоапарат Leica ІІ, яким вони були зроблені. Ці предмети належали австрійському інженерові Александру Вінербергеру і є найціннішими в світі експонатами з історії Голодомору, а світлини доказами вчинення злочину і підтвердженням, що, попри зміну назви держави та її очільників, наміри Москви щодо України не змінилися, а непокараний злочин геноциду знайшов своє продовження в сучасній війні: 90 років тому Харків помирав від голоду, а сьогодні від російських бомб і куль. 

Експозиція детально розповість про життя Вінербергера у СССР та про те, як він зберіг  і відтворив не тільки у фото, але й спогадах та публікаціях пам’ять про побачену в Україні трагедію Голодомору. Фотоальбом, камера та брошури, опубліковані Вінербергером, будуть вперше показані в Україні завдяки праонуці Александра  Самарі Пірс. Саме вона віднайшла, зберегла і привезла до України спадщину своєї родини, важливу, передусім і для українців. 

Ідея проєкту  Леся Гасиджак

Кураторка  Яна Гринько

Організатори: Національний музей Голодомору-геноциду, Міністерство культури та інформаційної політики України

Партнер проекту: POSTMEN