«Незасуджений геноцид українців повторюється»
Уявіть, що десь у світі не настав звичний ранок для 40 мільйонів людей.
Вранці 24 лютого на Україну напала Росія. 40 мільйонів людей по всій країні прокинулись від вибухів. Російські війська нищать наші домівки, наші міста, наші життя з нечуваною жорстокістю. Офіційні російські медіа та чиновники відкрито закликають знищувати Україну та українців. Російські військові вбивають навіть дітей, називаючи їх ворогами, які «інфіковані хворобою українства». Це триває до сьогодні. Україна героїчно захищається.
Чому так сталось, що в XXI столітті у центрі Європи одна держава напала на іншу? Чому з’явився новий диктатор, злочини якого залишаються непокараними? Хіба в Європі досі існують нації, які заперечують існування інших? Які вітають війну, насильство і геноцид? Хіба Європа не сказала «ніколи знову» цьому? Якщо коротко, то відповідь на ці запитання одна: непокаране зло завжди повертається.
90 років тому Україна пережила одну з найтрагічніших сторінок у своїй історії — Голодомор. Тоді росія намагалась знищити саме українство, наш спосіб життя і сенс існування цілого народу. Однак злочинний режим не був покараний, що перетворило його на ґрунт для нової хвилі російського геноциду проти українців.
Виставка «Незасуджений геноцид українців повторюється» розповідає світові про історію зла, яке не було покаране і яке повернулося сьогодні, щоб завершити почате майже сто років тому. У ній ідеться про історію деструктивних українсько-російських відносин, розповідається про їх причини, наслідки й способи остаточно перемогти це зло.
Експозиція створена спеціально для іноземної аудиторії і побуває в різних куточках світу для того, аби більше людей почули правду і долучились до українців у їх боротьбі за виживання, боротьбі проти росії.
Виставка є українською, англійською, німецькою, італійською, французькою, шведською мовами.
Куратор: Яна Гринько
Тексти: Яна Гринько, Ірина Курганська, Марина Богуш, Назар Куць, Роман Молдавський, Інна Шугальова
Переклад: Тетяна Нагірнич
Дизайн: Вікторія Односум