ПАРАЛЕЛІ

2 Грудня 2022 - 31 Грудня 2022

Проєкт присвячений пам’яті жертв Голодомору

Пам’ять про Голодомор – це більше ніж спогади травматичних та трагічних подій минулого. Її завдання – стимулювати сумління, спонукати до дії, до протистояння сучасним ризикам і проявам геноциду. Активне пам’ятання потребує заглиблення  у перебіг подій, персоналізації, рефлексії – всього того, що прийнято називати “переосмисленням”.

Щоразу наново переосмислюючи тему Голодомору, ми актуалізуємо та зберігаємо пам’ять про ці події для нас самих, для майбутнього, в історії.

Виставка «Паралелі» від CUTOUT COLLAGE – це серія колажів, виконаних митцями, як рефлексія й осмислення історії Голодомору в контексті сучасної війни росії проти України. Це пошук схожостей і відмінностей історичних подій початку 1930-х років та 2022 року. Візуальний метод зіставлення та компонування змістів, фактур та форм для творення та нових образів геноциду, які закарбовуються у пам’яті та серці. 

У цьому проєкті Національний музей Голодомору-геноциду відкриває доступ до цифрових матеріалів своїх архівів митцям-колажистам для творчого осмислення. В експозиції представлено аналоговий та діджитал колаж від резиденток CUTOUT COLLAGE STUDIO, спільноти CUTOUT LOVERS та переможців відбору OPEN-CALL.

Засновниці CUTOUT COLLAGE FESTIVAL та кураторки проєкту

Аннет Сагаль, Катя Сита, Ольга Сита

Учасники виставки:

Резидентки CUTOUT STUDIO

Валерія Мірошнікова, Віка Остренко, Наталія Охман, Зю Побережнюк, Аннет Сагаль, Катя Сита, Ганна Русява, Марія Шапранова. 

CUTOUT LOVERS

Єва Гольц, Ангеліна Дацюк, Анна Кузнєцова, Олександра Куліковська, Катя Лісова, Марина Сілякова, Ксенія Туренко, Міла Чепрасова, Ярослава Школьна. 

Переможці OPEN-CALL

Лія Адам, Валерія Бойко, Ярослава Гузь, Марія Гумецька, Ганна Денисенко, Єлізавета Літвіненко, Ірина Татаренко, Олена Ушакова.

Марина Богуш, Яна Гринько – кураторки проєкту (Національний музей Голодомору-геноциду). 

Описи до виставки