Музей Голодомору взяв участь у симпозіумі «Найбільш документована війна»
З 1 по 3 червня у Львові пройшов організований Центром міської історії симпозіум «Найбільш документована війна». До участі в заході були запрошені представники проєктів, які займаються документуванням сучасної російсько-української війни, – представники громадського сектору, музейники, правозахисники та науковці. Від Музею Голодомору участь у симпозіумі взяв завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів Михайло Костів.
Михайло Костів долучився до обговорення важливої проблематики пов’язаної з збором свідчень та збереженням інформації про сучасну російсько-українську війну. Зокрема була піднята тематика важливості досліджень, зважаючи на геноцидну складову в діях путінського режиму.
В рамках заходу відбулася низка панельних дискусій: «Свідчення про себе. Мотивації, стратегії, виклики при документуванні “тут і тепер”»; «Множинність досвідів та етика документування травми і небезпеки»; «Побачити війну. Видиме, візуалізоване, непримітне»; «З якими доказами можлива справедливість? Права людини та фіксування злочинів»; «Як архіви про руйнування перетворити у ресурс для відбудови?»; «Війна як спадщина»; «Що ми зможемо розповісти про війну, коли вона стане минулим?»; «Етичне документування та стале збереження архівів про війну. На шляху до створення білої книги».
Нагадаємо, що Музей Голодомору також записує свідчення очевидців цієї війни, започаткувавши проєкт «Ті, що бачили темряву». Окрім того ми досліджуємо і вивчаємо вплив російської пропаганди в проєкті «Пропаганда, яка вбиває».