Ті, хто бачив темряву: документування сучасного геноциду українців

6 Вересня 2022

На жаль, сучасна російсько-українська війна – не перша історична подія, яка поставила під загрозу існування української нації. У ХХ столітті українці, крім двох світових воєн, пережили Голодомор-геноцид, жертвами якого стали мільйони людей. При цьому між досвідами тих, хто став свідком (чи, тим більше, постраждав від) повномасштабного російського вторгнення і Голодомору, існує чимало паралелей. Це, зокрема, голодування, масова смертність і масові поховання поза цвинтарями, репресії проти «незгодних» тощо. Однак для того, аби проводити паралелі між геноцидами 2022 і 1932–1933 років, потрібен комплекс свідчень про сучасні події, який ми і почали збирати у межах нашого проєкту.

На цій сторінці ми будемо публікувати зібрані та опрацьовані свідчення очевидців сучасного геноциду українців.

Дарина Ткаліч

Ірина Федько

Анатолій Череп

Людмила Череп

Інтерв’ю записане в рамках проєкту «Сільські громади Чернігівщини в умовах війни та окупації: Досвід виживання і боротьби» в селі Івангород Ічнянської ОТГ Чернігівської області

Інтерв’ю записане в рамках проєкту «Сільські громади Чернігівщини в умовах війни та окупації: Досвід виживання і боротьби» в селі Припутні Ічнянської ОТГ Чернігівської області

Інтерв’ю записане в рамках проєкту «Сільські громади Чернігівщини в умовах війни та окупації: Досвід виживання і боротьби» в селі Дорогинка Ічнянської ОТГ Чернігівської області

Команда Національного музею Голодомору-геноциду продовжує збирати та опрацьовувати свідчення людей, які постраждали внаслідок російсько-української війни.
Якщо Ви чи Ваші друзі та знайомі, які перебували чи перебувають на тимчасово окупованих територіях і готові говорити про це – надсилайте контакти на електронну скриньку [email protected], або ж на сторінки Музею в соціальних мережах.