Проєкт: «Голодомор: нищення української ідентичності» на Залізничному вокзалі «Південний»
Виставку про українську націю та те, що її творить, від Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” представлено на Залізничному вокзалі “Південний” (м. Київ).
4 липня 2019 року, о 12:00 у вестибюлі Південного вокзалу станції Київ-Пасажирський Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» презентував інформаційний виставковий проєкт «Голодомор: нищення ідентичності».
Протягом двох місяців, українці й іноземці матимуть можливість ознайомитися з проєктом, що розповідає про унікальні явища культури і науки та людей, які змінювали історію.
Виставку презентувала генеральний директор Меморіалу жертв Голодомору Олеся Стасюк, радник Міністра культури України Анатолій Бровій та директор Інституту дослідження Голодомору Віктор Брехуненко.
“Ми розповідаємо про історію Голодомору-геноциду в музеї. Та цього разу ми вийшли за його межі, щоб поширювати історію української нації ширше та серед більших аудиторій.
Виставка представлена у трьох форматах: інформаційними банерами вона демонструвалася у п’яти музеях України, у вигляді постерів “курсувала” усіма метрополітенами України, також доступна у форматі буклета, який також перекладений на англійську мову. Плануємо створити відеоролик на основі цих матеріалів, аби демонструвати його на залізницях Києва, Львова, Харкова, Одеси та Дніпра.
Протягом російської окупації історія неодноразово деформувалася задля висвітлення досягнень влади, тому завданням цього проєкту є показ досягнень України до окупації більшовиками,” — зазначила Олеся Стасюк.
Радник Міністра культури, Анатолій Бровій, наголосив на втратах України внаслідок Голодомору, який призвів до знищення звичаїв, традицій, культури, науки, освіти.
Директор Інституту дослідження Голодомору, Віктор Брехуненко акцентував увагу на важливості збереження пам’яті про Голодомор: “Тільки той народ, який пам’ятає своє минуле, має майбутнє. Якщо ми хочемо залишитися самодостатньою українською політичною нацією, мусимо достосуватися до цієї закономірності. Голодомор 1932-1933 років має посісти ключове місце в історичній пам’яті українців як злочин геноциду. Ця виставка покликана ще раз нагадати нам як постгеноцидній нації про цю сторінку історії”.
Проєкт “Голодомор: нищення ідентичності” складається з 23 постерів, які розроблялися командою Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” протягом пів року й можуть бути переданими в тимчасове експонування іншим музеям та установам.
У зв’язку з технічними питаннями, з виставкою на Залізничному вокзалі “Південний” можна ознайомитися з 9 липня 2019 року.