Музей презентував фотовиставку “Голоси з-за океану”
Кураторки проєкту, австралійки українського походження, розшукали по всьому континенті очевидців Голодомору, які емігрували до Австралії після 1930-х років. Зібравши свідчення та зробивши фотопортрети, вони створили міжнародний історично-культурний проєкт, аби зберегти пам’ять про один із найбільших геноцидів — Голодомор. Виставка через фотографії та спогади, оформлені у вигляді листів, розповідає особисті історії про Голодомор 1932–1933 років двадцяти шести людей із 13-ти областей України.
Виставку презентували директорка музею Олеся Стасюк, Міністр Культури України Євген Нищук, Посол Австралії Меліса О`Рурк, представники Світового Конгресу Українців, а також заступник директора архіву СБУ Анатолій Хромов.
Представники СУОА Яніна Грін та Галина Костюк, австралійські кураторки, прилетіли в Україну спеціально до відкриття й поділилися: “Не можемо повірити, що проєкт, який ми робили протягом двох років й вже представили в Австралії зараз тут, в Україні. Трьох людей протягом створення фотопроєкту вже не стало і саме тому такими важливими є свідчення, які розкажуть їх історії для майбутніх поколінь”.
Виставка представлена двома мовами: англійською та українською й триватиме до 22 жовтня 2019 року. Вхід на фотовиставку у Музей Голодомору, що знаходиться за адресою м. Київ, вул. Лаврська, 3 — безкоштовний.
Міністр культури України наголосив на важливому зв’язку та культурній співпраці, яка стає більш міцною з такою далекою країною, а посол Австралії зазначила: “На континенті проживає велика спільнота українців — 46 000 людей, які пам‘ятають своє коріння та вирізняються винятковим патріотизмом. Тут представлено портретилише кількох людей з діаспори українців, але їхні історії життя унікальні й водночас схожі — дитинство усіх їх припало на час Голодомору. Хоч вони і змогли побудувати нове життя в Австралії, спогади про своє коріння й цю трагедію завжди будуть з ними“.
Кожен із відвідувачів може надіслати листа у відповідь тим, чиї історії схвилювали та вразили. Команда музею надішле всі листи свідкам в Австралію. Адже навіть з огляду на кілометри суші й океанів між українцями, їх завжди буде єднати національна ідентичність, мова, історія та колективна пам’ять.