Фотовиставка "МАСКИ ГОЛОДОМОРУ"

6 Лютого 2018 - 25 Лютого 2018

Фотовиставка «Маски Голодомору» експонувалася в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» з 7 до 28 лютого 2018 року як мистецька авторська рефлексія на тему Голодомору.

Основу виставки склали фотоколажі, створені зі світлин фотохудожниці Самари Пірс (Об’єднане Королівство Великої Британії й Північної Ірландії) та її прадіда, австрійського інженера Александра Вінербергера, який у 1933 році проживав у Харкові і на свій фотоапарат «Лейка» зняв історичні фотосвідчення Голодомору-геноциду на вулицях столиці Української СРР.

У 2013 році Самара Пірс вперше приїхала до України, пройшла вулицями, якими ходив її прадід, і скомбінувала сучасні знімки з історичними. Цей мистецький задум у 2014 році ліг в основу артбуку «Маски Голодомору», який дав життя однойменній виставці. Таким художнім прийомом авторка підкреслює довготривале замовчування і приховування правди про Голодомор, яка врешті стала загальновідомою.

«Маски Голодомору» поєднують історичні образи українського голоду 1933 року, створені Александром Вінербергером, із фотографіями, знятими Самарою Пірс. Комбіновані твори відтворюють історичну відстань, дають змогу замислитися над заборонами, накладеними сталінським режимом. Вони зображають мертвих людей, похованих у безіменних могилах, та вмираючих людей України, які прийшли до вулиць Харкова в пошуках їжі.

Авторка про «Маски Голодомору»

Презентація виставки «Маски Голодомору» відбулася під час візиту Самари Пірс до України. На зустрічі з науковцями і журналістами в Меморіалі жертв Голодомору вона розповіла про життя прадіда та його родини, а також про свою роботу у сфері інформування британського суспільства про геноцид українців.

Виставка «Маски Голодомору» доступна для тимчасового експонування в інших містах, в музейних та виставкових просторах України. Вона складається з 12 великогабаритних світлин форматом 85х60 см.