Журі визначило переможців конкурсу дитячої художньої творчості «ПАМ’ЯТЬ МАЙБУТНЬОГО»
У конкурсі дитячої художньої творчості «ПАМ’ЯТЬ МАЙБУТНЬОГО», який присвячено 86-им роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні, відбулася важлива подія: 15 жовтня журі конкурсу зібралося, щоб визначити переможців та розподілити призові місця.
Журі розглянуло 205 робіт. Відповідно до Положення конкурсу усі надіслані роботи були розподілені на три вікові категорії: 6-9 років (33 роботи), 10-13 (106 робіт) та 14-17 років (64 роботи). Журі дискутувало та обирало у кожній категорії по 3 переможці, а також двох учасників, які отримають гран-прі та приз глядацьких симпатій.
Ми запитали, чим члени журі керувалися, коли обирали найкращу роботу та що вразило найбільше:
Євген Карась, голова конкурсного журі, арт-експерт, колекціонер, галерист: «Дитячі роботи, дитяче мистецтво — це загадка втраченої щирості, розкутості художньої свідомості дорослих. Це загадка невимушеної геніальності. Всі дорослі художники намагаються розшифрувати, збагнути феномен талановитого підсвідомого загубленого з віком».
Юлія Новобранець, представниця Міжнародного благодійного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору: «Особисто мене не міг не вразити рівень робіт наймолодшої вікової категорії: діти 6-9-ти років вправно передавали щирі емоції і переживання через різні техніки та стилі, зображали нестандартні погляди на тему Голодомору. Також не можу не зауважити те, що участь у конкурсі взяли учасники навіть з прифронтових сіл. При відборі переможців я намагалася комплексно оцінити роботу: як ідею, так і майстерність ії реалізації, техніку».
Юлія Коцур, кандидат історичних наук, завідувач інформаційно-видавничого відділу Музею Голодомору: «Надзвичайно приємно бачити таку велику кількість робіт, які надійшли для участі у конкурсі. Іще вдвічі приємніше бачити з якою щирістю вони виконані. Оцінюючи роботи я більше приділяла увагу художньому баченню теми та реалізації ідеї за допомогою обраної техніки. Надзвичайно гарні роботи дітей віком 10-13 років. До розгляду подані роботи виконані дуже майстерно та різними техніками. Особливо мені сподобалися витинанки».
Наталія Борисеко, член Національної спілки художників України, директор арт-студії «Художня майстерня»: «Дитячі роботи — це в першу чергу щирість, а не майстерність. Тема дійсно складна навіть для дорослого. Сучасні діти, на щастя, не знають голоду і від того завдання відчути історію стає значно важчим».
Увага! Дату відкриття виставки змінено! Презентація робіт, оголошення та нагородження переможців відбудеться 7-го листопада 2019 року за адресою м. Київ, вул. Лаврська, 3, Національний музей Голодомору-геноциду. Час попередньо буде анансовано на офіційному сайті, а також на офіційних сторінках у соціальних мережах музею.