Музей Голодомору на щорічному зібранні Платформи європейської пам’яті та сумління
Музей Голодомору взяв участь у зібранні членів Платформи європейської пам‘яті і сумління.
Протягом 10 років Платформа європейської пам’яті та сумління (PEMC) досліджує діяльність та злочини тоталітарних режимів у ХХ столітті. Національний музей Голодомору-геноциду є членом Платформи вже 4 роки. Щороку члени Платформи зустрічаються для обговорення поточних питань, спільних проєктів та для прийняття нових членів. Цьогоріч зустріч відбувається в місті Тирана, столиці Албанії, з 3 по 6 листопада.
5 листопада учасники з’їзду за участі Музею Голодомору переобрали на другий термін Лукаша Камінського Президентом Платформи. Також було прийнято зміни до Статуту та обрано членів Наглядової ради для забезпечення подальшої продуктивної роботи Платформи.
Окреслюючи вектори розвитку Платформи на наступний рік, її Президент наголосив на важливості початку показового судового процесу щодо засудження комуністичної ідеології з залученням юристів-спеціалістів.
Також Платформа продовжує широку проєктну роботу. Зокрема, на наступний рік планується старт проєкту про мучеників тоталітаризму, тобто про людей, які під загрозою близької смерті чи страждаючи від репресій, попри все, змогли передати своїм нащадкам послання — щоденник, проповідь, заклик — те, що допомагає сучасникам у їхній боротьбі з наслідками та залишками тоталітарних режимів у Європі. Результатом проєкту стане пересувна виставка, серія публікацій та сайт з біографіями мучеників.
Олеся Стасюк, директорка Музею Голодомору, у своєму виступі проінформувала про будівництво другої черги музею та запросила до співпраці учасників об’єднання для поширення правди про Голодомор, що допоможе у процесі міжнародного визнання цього злочину геноцидом. Учасники Платформи отримали від нашого Музею матеріали про злочин Голодомору, виставкові проєкти, освітню й видавничу діяльність музею.
Результатом зустрічі стала домовленість з Платформою європейської пам’яті і сумління про участь у створенні експозиції Музею Голодомору. Зокрема, один з представників Платформи та член її Наглядової ради увійде до Експертно-наукової ради проекту. Так Платформа поділиться досвідом та підтримає створення найбільшого у Східній Європі музею, присвяченого Голодомору-геноциду.
А вже в грудні Музей Голодомору візьме участь у ще одному заході Платформи — конференції про світовий контекст засудження тоталітарних режимів, яка пройде у Румунії.
Лише об’єднуючись, ми сильніші!