У Верховній Раді про Голодомор
«Голодомор: нищення ідентичності» — виставка, яка розповідає про культуру та науку, побут та потенціал України, ліквідовані чи деформовані російським окупаційним режимом.
12 листопада 2019 року Музей Голодомору презентував проєкт у Верховній Раді України до 86-х роковин геноциду української нації. Виставка триватиме до 22 листопада 2019 року.
До презентації виставки долучилася Євгенія Кравчук, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та авторка сценарію документального фільму про Голодомор «Живі»: «Геноцид українського народу — важлива сторінка для вивчення й аналізу. Працюючи над документальною стрічкою про Голодомор, я зіткнулася зі страхом очевидців говорити про їхнє дитинство. Люди, які пережили 1932-33, після десятиліть досі бояться розповісти свою історію, та це саме те, про що потрібно говорити, аби не допустити повторення цього злочину».
Ірина Батирєва, перший заступник Генерального директора Музею Голодомору: «Ми, українці, — незалежний народ на своїй землі із власною мовою, культурою, характером та ідентичністю. Протягом одного року голодом було вбито більше 7 мільйонів людей. Голодомор став розправою Москви над українцями, аби не допустити виходу України зі складу СРСР. Геноцид української нації полягав у фізичному вбивстві українців, приниженні мови та культури, фальсифікації історії, ліквідації цілих установ та вилученні імен національних героїв. Верховна Рада є особливим місцем для експонування цієї виставки, адже політичні лідери мають об’єднати суспільство, щоб вистояти перед викликами сьогодення та запобігти повторенню злочину геноциду».