Презентація видання наукових праць Джемса Мейса "Україна: матеріалізація привидів"
Внесок відомого американського дослідника Джеймса Мейса у вивченні історії Голодомору, і взагалі історії України, неосяжний. Саме Мейс розробив концепцію Голодомору-геноциду як нації, концепцію сучасної України як постгеноцидної держави. Він заснував традицію запалювати свічку у вікні на знак пам`яті за загиблими.
17 листопада 2016 року Національний музей “Меморіал жертв Голодомору» та видавництво «КЛІО» презентували книгу Джеймса Мейса «Україна: матеріалізація привидів». До книги увійшли статті Джеймса Мейса, що публікуються вперше, та найвагоміші праці дослідника, які побачили світ на шпальтах періодичних видань України та у книгах, виданих газетою “День”.
На презентації були присутні колеги Мейса, друзі, всі кому пощастило працювати з видатним істориком, політологом та молоді послідовники наукових досліджень Мейса.
Відкрили захід Наталія Дзюбенко-Мейс, яка є упорядником нового видання, та перший заступник директора Меморіалу жертв Голодомору Юлія Коцур. Професори Василь Марочко та Станіслав Кульчицький, які знали Джеймса Мейса особисто, акцентували увагу на науковій спадщині, що Україна успадкувала від дослідника, та поділились спогадами про міркування Мейса щодо майбутнього України. Директор видавництва «КЛІО» Віра Соловйова та Наталія Дзюбенко-Мейс представили книгу аудиторії , розповіли детальніше про матеріали збірника. В презентації також взяли участь помічник Аташе з питань культури Посольства США в Україні Ольга Крекотень, український політик, громадський діяч Олександр Сугоняко, народний художник України Валерій Франчук, наукова спільнота та громадськість.
Під час презентації пролунала композиція бандуристки Мирослави Берези «Елегія вітру».
Презентація завершилась декламуванням поезії «Свіча у вікні» Наталії Дзюбенко –Мейс у виконанні Наталії Ткачук, та автограф-сесією упорядниці на виданні, яке можна було отримати в подарунок.