25 листопада – День пам’яті жертв Голодомору

12 Листопада 2017

25 листопада 2017 року , субота, – День пам’яті жертв Голодомору. Цього дня Україна і ввесь демократичний світ вшановує пам’ять 7 мільйонів невинних жертв Голодомору – геноциду української нації.

 

На території Меморіалу жертв Голодомору (м. Київ, вул. Лаврська 3) пройдуть скорботні заходи за участі перших осіб держави, представників всіх релігійних конфесій, громадськості, медіа та гостей столиці. Офіційні заходи розпочнуться о 14.00.  О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання та акцію «Запали свічку». 

 

В 1932-1933 роках на нашій землі радянська влада організувала голод, вилучивши, експортувавши та просто знищивши продукти харчування. Органи державної влади, військові загони, міліція фізично заблокувала мільйони українців в межах охопленої голодом території і прирекла на смерть. Міністр закордонних справ СРСР та нечесні журналісти зробили масове вбивство в Україні «невидимим» для світу. Мільйони жінок, чоловіків і дітей померли в жорстоких муках… Смерть мільйонів ніде не була зафіксована… Мільйони не були поховані, як того вимагає культура і елементарна людяність…

 

Спогади тих, хто вижив, архівні матеріали та дослідження вчених підтверджують, що в 1932-1933 роках радянська влада вчинила злочин геноциду проти української нації з метою недопущення виходу України із складу Радянського Союзу. Цих людей вбили, бо вони були частиною української нації, її рушійною силою. Бо вони виявили рішучість протистояти радянському режимові.

 

Сьогодні ми, громадяни України, живемо у власній, незалежній державі, наявність якої могла б захистити наших пращурів в 1932-1933 роках, і через прагнення до якої їх знищили.

 

Наш моральний обов’язок є вшановувати пам’ять жертв Голодомору та переказувати історію геноциду українців кожному новому поколінню.

 

Пам’ять про Голодомор – це виклик українофобії, ненависті, грубим порушенням прав людини, дискримінаціям та геноцидам.

 

Засвітіть 25 листопада о 16:00 свічку – у вікні вдома, в Меморіалі жертв Голодомору в Києві чи біля пам`ятних знаків у вашому місті і селі – в пам’ять про мільйони вбитих і тих, хто пережив геноцид.  

 

Адреса музею: м. Київ, вул. Лаврська, 3
Музей працюватиме з 16.00. Вхід безоплатний

Контакти: [email protected] (044) 254-54-12, (044) 254-45-11