На чорному фоні зліва колосок та кілька зерен, текст: 88-мі роковини Голодомору

88-мі роковини Голодомору-геноциду

17 Листопада 2021

Комуністичний тоталітарний режим у 1932-1933 рр. вчинив особливо тяжкий злочин геноциду проти української нації. В результаті проведення комплексних судових експертиз було встановлено, що у 1932-1933 роках комуністичний тоталітарний режим знищив 10 мільйонів 500 тисяч українців, 4 мільйони з яких діти.

Організатори геноциду не тільки створили систему знищення українців, а й механізм приховування наслідків злочину від громадськості та міжнародної спільноти. Причинами і мотивами особливо тяжкого злочину геноциду є недопущення відновлення Української держави та знищення національно-визвольного руху.

Національний музей Голодомору-геноциду, як центр вшанування пам’яті жертв Голодомору підготував освітні, виставкові, наукові проєкти до 88-х роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

17 листопада 2021 року, 16:00 – прямий ефір з предстоятелем УГКЦ, Блаженнішим Святославом «Згадуємо жертв системи: від Голодомору до Небесної сотні». Учасник прямого ефіру – науковий співробітник Інституту досліджень Голодомору, президент Асоціації психіатрів України, правозахисник і політв’язень Семен Глузман. Приєднатися до розмови можна у програмі Zoom за посиланням https://us02web.zoom.us/j/88510691882.

18 листопада 2021 року о  19:00 – вебінар «Голодомор і нація: вплив через покоління».

Ключові теми вебінару:

• Як Голодомор вплинув на поведінку та суспільні норми українців в Україні та в діаспорі?
  • Який психологічний та фізіологічний вплив мали довготривалі наслідки Голодомору на покоління свідків і нащадків?
  • Як довготривалі наслідки Голодомору впливають на українську націю?

22 листопада 2021 року – запуск проєкту з 10 наративних podcast про Голодомор-геноцид (у співпраці з медіа-сервісом Megogo).

23 листопада 2021 року о 13:00,  агенція Укрінформ, вул. Б. Хмельницького, 8/16,  круглий стіл на тему: «Як говорити з дітьми про Голодомор». Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

25 листопада 2021 року о 10.00,  V Міжнародна науково-практична конференція «Інтердисциплінарні підходи у дослідженні Голодомору-геноциду» (online формат з використанням програми Zoom)

27 листопада 2021 року, храми ПЦУ та УГКЦ – панахиди за жертвами Голодомору.

27 листопада 2021 року о 16:00, Музей Голодомору — Всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті».

Програма може змінюватися. Стежте за анонсами Музею на сайті.

Також Музей пропонує відвідувачам інтерактивні екскурсії та заняття з історії Голодомору, майстер-класи.

З метою вшанування пам’яті жертв геноциду та збереження усної історії Голодомору ви також можете:

передати до музею спогади про Голодомор українців, які вижили, інформацію про місця поховання жертв Голодомору, дитячі притулки в 1932-1933 роках та імена жертв Голодомору;

кожна установа може взяти на тимчасове експонування одну з пересувних  виставок Музею Голодомору;

вшанувати пам’ять жертв Голодомору 27 листопада 2021 року на території Національного музею Голодомору-геноциду;

долучитися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» вдома 27 листопада о 16.00;

допомогти музею розповсюдити інформацію про історію Голодомору: поставити «Подобається» на сторінці музею в Facebook, Twitter, Instagram, YouTube; поширити інформацію про Голодомор і Музей, про заходи до 88-х роковин Голодомору з хештегом #Голодомор #Holodomor #Голодомор88 #Holodomor88 #МузейГолодомору #Holodomor Museum

У підготовці Ваших заходів до 88-х роковин рекомендуємо використовувати матеріали сайту Музею Голодомору:

Історія Голодомору

Визнання Голодомору геноцидом