90-ті роковини Голодомору-геноциду

16 Листопада 2022

У 2022–2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору-геноциду. Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після вчинення Голодомору-геноциду на теренах України Росія вчиняє новий геноцид – війною. Одвічний ворог нас знову намагається «денаціоналізувати» та упокорити, щоб не випустити з-під свого впливу та не допустити зміцнення української державності. Методи новітнього путінського режиму мало відрізняються від сталінських: вбивства, терор голодом і холодом, залякування, депортації.
Українська нація мужньо чинить спротив значно чисельнішому ворогу. В нас немає іншого вибору, ніж вистояти. Інакше історія закине українців на нове коло вже пройдених випробувань. Ми пам’ятаємо уроки минулого й не хочемо повертатися в «тюрму народів». Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.
Національний музей Голодомору-геноциду, як центр вшанування пам’яті жертв Голодомору, підготував низку виставкових, наукових, освітніх та мистецьких заходів до 90-х роковин трагедії.

Запрошуємо долучитися до вшанування пам’яті жертв Голодомору в листопаді 2022 року.

18 листопада, 12.00 – 13.00. Публічний захід з передачі Музею благодійниками експонатів для фондів музею. Зала пам`яті Музею Голодомору, вул. Лаврська, 3. Акредитація для ЗМІ на захід обов’язкова.

19–20 листопада, 14.00 – 15.30. Прем’єра вистави SИN («Син», за однойменним оповіданням Валер’яна Підмогильного). Виставу поставлено театральною майстернею «ПОГLЯD» (режисери Єгор Водяхін та Христина Шелудько) за участі Заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка». Зала пам’яті Музею, вул. Лаврська, 3. Вхід вільний, за обов’язковою попередньою реєстрацією та підтвердженням, оскільки кількість учасників обмежена.

23 листопада, 12.00–13.30. Відкриття виставки «Leica, що бачила Голодомор». Вперше в Україні і світі відвідувачі зможуть побачити оригінальний альбом з фотографіями Харкова 1933 року та фотоапарат Leica ІІ, яким вони були зроблені. Ці предмети належали австрійському інженерові Александру Вінербергеру і є найціннішими у світі експонатами з історії Голодомору, а світлини – доказами вчинення комуністичним тоталітарним режимом злочину проти української нації. Зала пам’яті Музею, вул. Лаврська, 3. Виставка триватиме тільки 23-27 листопада. Акредитація для ЗМІ обов’язкова.

24 листопада, 11.00. Відкриття та І секція VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Геноцид як зброя у боротьбі проти української нації в ХХ-ХХІ ст.: інтердисциплінарні підходи». Університет менеджменту освіти, вул. Січових стрільців, 52а.

24 листопада, 13.00 – 14.30. Публічна розмова «Як таємні фотографії Голодомору стали найціннішим експонатом». Зала пам`яті Музею, вул. Лаврська, 3.

25 листопада, 11.00. ІІ секція VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Геноцид як зброя у боротьбі проти української нації в ХХ-ХХІ ст.: інтердисциплінарні підходи». Агенція Укрінформ, вул. Б. Хмельницького, 8/16.

26 листопада, День пам`яті жертв Голодомору. Публічні пам’ятні заходи на території Музею. Вул. Лаврська, 3.

26 листопада, 16.00. Всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті». Музей Голодомору, вул. Лаврська, 3.

26 листопада, День пам`яті жертв Голодомору. Панахиди за жертвами Голодомору. Храми ПЦУ та УГКЦ.

Закликаємо долучитися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» в своїх оселях 26 листопада о 16.00.

Програма може змінюватися. Стежте за анонсами Музею на сайті та в соцмережах.

Також Музей пропонує відвідувачам інтерактивні екскурсії та заняття з історії Голодомору, майстер-класи.
З метою вшанування пам’яті жертв геноциду та збереження усної історії Голодомору ви можете:
передати до музею спогади про Голодомор українців, які вижили, інформацію про місця поховання жертв Голодомору, дитячі притулки в 1932-1933 роках та імена жертв Голодомору;
кожна установа може взяти на тимчасове експонування одну з пересувних виставок Музею Голодомору:
– “Нас вбивали, БО МИ УКРАЇНЦІ”;
– “Сторожі правди”;
– “Вкрадене дитинство”;
– “Голодомор: нищення ідентичності” ;
– “Церква на захисті християнського і національного”;
– “Голоси з-за океану”;
– “Масовий штучний голод 1921-1923”;
(для замовлення виставок звертайтеся за тел: +38 050 051 06 13);

допомогти музею в розповсюдженні інформації про історію Голодомору: поставити «Подобається» на сторінці музею в Facebook, Twitter, Instagram, YouTube; Telegram; поширити інформацію про Голодомор і Музей, про заходи до 90-х роковин Голодомору з хештегом #Голодомор #Holodomor #Голодомор90 #Holodomor90 #МузейГолодомору #Holodomor Museum.

У підготовці Ваших заходів до 90-х роковин рекомендуємо використовувати матеріали сайту Музею Голодомору:

Історія Голодомору
Визнання Голодомору геноцидом
Архів
Свідчення очевидців
Публікації
Інтернет-посилання
Тема Голодомору в мистецтві
Фільми про Голодомор
Виставки