Музей Голодомору презентує збірник матеріалів про «чорні дошки»

12 Серпня 2021

13 серпня о 12.00 у Будинку профспілок України (1 поверх) (м. Київ, вул. Хрещатик 18/2) відбудеться презентація збірника документів і матеріалів «“Чорні дошки” України. Чернігівська область».

Збірник документів і матеріалів « “Чорні дошки” України. Чернігівська область» є одним із результатів роботи Інституту дослідження Голодомору.

Історичні дослідження Голодомору-геноциду є фундаментальним напрямом у роботі Інституту, охоплюють увесь спектр наукової діяльності – від архівного пошуку історичних джерел, їхнього атрибутування, аналізу, систематизації до оприлюднення результатів дослідження у вигляді монографій, наукових статей, тез конференцій, введення до наукового обігу виявлених архівних документів у формі збірників документів і матеріалів тощо.

Одним із найстрашніших злочинів проти людства у минулому столітті став злочин геноциду української нації, вчинений комуністичним тоталітарним режимом у 1932–1933 рр. Серед багатьох засобів, використаних для знищення хліборобів-українців, була й така репресія, як занесення на «чорну дошку». У 1932 р. «чорні дошки» було перетворено на жорстокий репресивний елемент механізму Голодомору. Разом з іншими чинниками «чорні дошки» забезпечили втілення задуму комуністичного тоталітарного режиму знищити будь-які прояви національного руху й упокорити тих українців, хто вижив, зокрема й на теренах сучасної Чернігівщини та північної Сумщини. 

У презентації візьмуть участь:

Григорій Осовий – Голова Федерації професійних спілок України

Олеся Стасюк – генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду

Антон Дробович – Голова Українського інституту національної пам’яті

Світлана Маркова – директорка Інституту дослідження Голодомору

Юрій Баланюк – представник Всеукраїнської правозахисної організації “Меморіал” імені Василя Стуса. 

Реєстрація обов’язкова 

https://docs.google.com/forms/u/0/d/e/1FAIpQLSdi6MMfOnvpiZUkxqgqGf-ehkkmEUGgxC7mWOcrnUmuh91N4g/formResponse

Додаткова інформація за телефоном +380680836518 (Любов Гоцуляк).