Очима дітей: презентація документального фільму про Голодомор

24 Жовтня 2019

26 жовтня 2019 року об 11:00 відбудеться презентація фільму “Історія Голодомору. Наша розповідь”, створеного підлітками 11-14 років. 

 

Протягом 5-ти занять над короткометражною документальною стрічкою підлітки працювали в рамках творчої лабораторії. Учасники дізнавались про події історії 20-30-х років ХХ ст. — переломного періоду для історії України, досліджуючи причини, передумови та наслідки Голодомору-геноциду1932-1933 років.

Музей Голодомору вперше запустив освітній проект Creative Lab (творчу лабораторію), аби в легкий та зрозумілий спосіб розповісти підліткам про складну історію.

Майбутні автори фільму шукали відповіді на питання,

  • чому Україні не вдалось відстояти свою незалежність 100 років тому,
  • яким чином комуністична влада змогла окупувати Україну;
  • простежували, як авангардне мистецтво замінили соцреалізмом, знищивши найталановитіших митців;
  • як Сталін розпочав політику розкуркулення і колективізації;
  • яким чином совєцька влада запустила механізм Голодомору.

Останнє заняття було присвячене збереженню пам’яті про Голодомор-геноцид. Виготовляючи свічку, діти дізнались про історію Дня Пам’яті та ознайомились з Національною книгою пам’яті жертв Голодомору.

Вже цієї суботи Софія, Нестор, Леся та Єва продемонструють результати своєї роботи у документальному фільмі, який складається із 5 частин. Підібравши фото та проаналізувавши документи, учасники відповідають на найпоширеніші запитання дітей з теми Голодомору.

Вхід вільний.