Онлайн-презентація збірника матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції «Інтердисциплінарні підходи у дослідженні Голодомору-геноциду»

27 Червня 2022

30 червня 2022 року відбудеться онлайн-презентація збірника матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції «Інтердисциплінарні підходи у дослідженні Голодомору-геноциду».

У презентації візьмуть участь науковці різних галузей, що досліджують тему Голодомору-геноциду, зокрема паралелі між політикою комуністичного тоталітарного режиму й сучасною війною Росії з метою знищення українців.

Початок презентації о 12:00 на платформі Zoom із трансляцією на сторінці Інституту дослідження Голодомору у Facebook.

Запрошуємо до участі й обговорення авторів статей, а також усіх, хто цікавиться історією України й темою Голодомору-геноциду, зокрема.

Посилання на доступ у Zoom:

Спікери заходу:

Світлана Маркова – докторка історичних наук, доцентка, директорка Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду;

Наталія Романець – докторка історичних наук, доцентка, професорка кафедри історії України та правознавства Криворізького державного педагогічного університету, провідна наукова співробітниця Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду;

Андрій Козицький – кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Львівського національного університету імені Івана Франка, провідний науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду;

Дмитро Білий – доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історичних досліджень Голодомору-геноциду Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду.

Ганна Капустян – докторка історичних наук, професорка Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.

Володимир Сергійчук – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Роман Подкур – кандидат історичних наук,  провідний науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду, старший науковий співробітник Відділу історії державного терору радянської доби Інституту історії України Національної академії наук України;

Анатолій Філінюк – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Кам’янець-Подільського державного університету імені Івана Огієнка, академік НАН ВО України;

Лариса Засєкіна – докторка психологічних наук, професорка Волинського національного університету імені Лесі Українки;

Модерує захід кандидат історичних наук, заступник директора Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду Іван Петренко.

Довідка.

Збірник присвячений Голодомору 1932–1933 рр., а також масовому штучному голоду 1921–1923 рр. та іншим проявам злочинної політики комуністичного режиму СРСР щодо України. Головна увага зосереджена на витоках, механізмах здійснення та наслідках організованого більшовиками геноциду української нації. Колоніально-репресивна та геноцидна політика Москви щодо України розглянута у широкій історичній ретроспективі, показано її тяглість та послідовність упродовж 1921–2022 рр.

Видання буде корисним освітянам, історикам, політологам, правникам, громадським діячам та усім, хто цікавиться історичним минулим України.