«Потяг української ідентичності» у метрополітені Харкова

23 Травня 2019

З 3 червня 2019 р. у Харківському метрополітені стартує просвітницький проект Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» – «Потяг української ідентичності». Протягом червня у вагонах потягів і вестибюлях харківської підземки можна буде ознайомитись з серією плакатів, в яких йдеться про унікальні предмети та явища культури і науки, суспільного розвитку й побуту, про українців, які змінювали історію, про все, що формує нашу ідентичність, і що було знищено, ліквідовано чи деформовано після окупації України більшовиками.

 

Прес-конференція з презентацією проекту відбудеться 3 червня 2019 р. о 12.00 у прес-центрі KHARKIV Today, вул. Мироносицька, 8. Спікери: Яна Гринько, співробітниця музею Голодомору (Київ), Олександр Савчук, видавець (Харків), Тетяна Пилипчук, співробітниця Харківського ЛітМузею (Харків).

 

Всі охочі, а також ті, хто не користується послугами метрополітену, з 4 до 12 червня 2019 р., зможуть ознайомитись з цілісним проектом, представленим у форматі виставки, в Харківському літературному музеї за адресою: вул. Багалія, 6.

 

Проект «Потяг української ідентичності» створено співробітниками Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» у співпраці з близько 10-ма музейними та архівними установами України, в тому числі з Харківським літературним музеєм та харківським видавцем, дослідником і громадським діячем Олександром Савчуком, до 85-х роковин Голодомору-геноциду.  У листопаді 2018 року проект було презентовано у Київському метрополітені, а з 14 травня 2019 року «потяг» курсує метрополітеном у  Дніпрі.

Партнери у Харкові: Департаменту інфраструктури Харківської міської ради та Харківський літературний музей.