Пресконференція «Репрезентація Голодомору: досягнення і виклики – 2022»

30 Листопада 2022

Цьогорічний День пам’яті жертв Голодомору Україна зустріла в умовах війни. Оскільки після геноциду 1932–1933 років злочинці лишилися непокараними, Росія як правонаступниця СРСР продовжує його криваву імперську політику. Про те, яким чином Музей Голодомору адаптувався до нових обставин і як актуалізувалася тема Голодомору серед українців та іноземців унаслідок повномасштабної війни, співробітники інституції розкажуть на пресконференції «Репрезентація Голодомору: досягнення і виклики – 2022».

Коли? 1 грудня о 15.00

Де? Український кризовий медіацентр (м. Київ, Український дім, вул. Хрещатик 2).

Акредитація: https://cutt.ly/61RY60D
Онлайн-трансляція заходу відбудеться на YouTube каналі УКМЦ: https://www.youtube.com/@UACrisisMediaCenter/streams

Спікери заходу:

Марина Богуш, заступниця завідувача експозиційно-виставкового відділу, розповість про особливості візуальної репрезентації теми Голодомору в умовах війни та про взаємодію зі світовими організаціями та культурними інституціями.

Андрій Іванець, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору, розповість про Міжнародну науково-практичну конференція «Геноцид як зброя у боротьбі проти української нації в ХХ-ХХІ ст.: інтердисциплінарні підходи» та роль наукових досліджень в осмисленні та запобіганні злочинів, які вчиняють тоталітарні та авторитарні режими.

Яна Городняк, завідувачка екскурсійно-освітнього відділу, розповість про освітню діяльність Музею в умовах повномасштабного вторгнення та нові освітні проєкти, які вдалося реалізувати вже після 24 лютого.

Завданням війни росії проти України з точки зору держави-агресора є знищення української нації та Української держави. Геноцид 1932–1933 років і геноцид, який творить путінський режим на наших очах, мають багато паралелей.

В цьому світлі завданням Національного музею Голодомору-геноциду є нести правду про Голодомор і повторювати, що непокаране зло буде й надалі скоювати злочини, допоки існує сам тоталітарний режим.

За додатковою інформацією звертайтеся до комунікаційниці Музею Ольги Юрчук: +38 (099) 760 97 26 , або ж на пошту Музею [email protected]