«Урок спротиву у долі Героя України Василя Івчука»

3 Жовтня 2022

У страшні роки  Голодомору 1932-1933 проявлялися і найкращі людські риси: взаємодопомога, жертовність, доброта. Попри загрозу життю знаходилися сміливці, які рятували тих, кому було ще важче. Одним із таких доброчинців був директор Дударківської школи  Василь Івчук.

У вівторок, 4 жовтня 2022 року Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», Національний музей Голодомору-геноциду та Педагогічний музей України запрошують долучитися до культурно-просвітницького онлайн-заходу «Урок спротиву у долі Героя України Василя Івчука».

Талановитий педагог Василь Івчук своєю наполегливою працею на посаді директора неповної середньої школи в селі Дударків Бориспільського району досяг значних успіхів у навчально-виховній роботі.  У 1932 році, коли був призначений директором школи, він отримав і перше звинувачення у «контрреволюційній діяльності», та через відсутність будь-яких доказів був звільнений з-під варти.

У роки Голодомору, щоб врятувати дітей, директор організував при школі підсобне господарство, що дозволило забезпечити безкоштовні сніданки школярам. Завдяки його зусиллям вдалося врятувати від голодної смерті близько 200 учнів.

Вдруге Василя Івчука було заарештовано 17 травня 1938 року і звинувачено в участі у контрреволюційній повстанській організації та антирадянській пропаганді. 2 жовтня його розстріляли в одній із київських в’язниць, а тіло вивезли в Биківнянський ліс.

У 2007 році Василю Івчуку посмертно присвоєно звання Героя України.

 У пам’ятному заході візьмуть участь заступник генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька, науковий співробітник Микола Бривко, наукові співробітники Заповідника, заступниця генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Юлія Коцур, а також директор Педагогічного музею України Олександр Міхно.

Під час заходу заступниця генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Юлія Коцур розповість про Василя Івчука, який рятував людські життя в нелюдяний час, а також про   важливість дослідження історій доброчинців, які свідомо приховувалися та замовчувалися комуністичним тоталітарним режимом.

Онлайн-захід відбудеться 4 жовтня о 12.00.

Приєднатися до зустрічі можна у Zoom за посиланням:

https://bit.ly/3CsJcv7

Ідентифікатор конференції: 851 7818 6531

Код доступу: 8ZzTUG