Вчителі історії, станьте співавторами навчального посібника!

17 Квітня 2020

?Вчителі історії, станьте співавторами навчального посібника!

Ви є посередниками між правдивою історією та учнями. Саме вчителі, розповідаючи про минуле, формують уявлення про те, яким має бути майбутнє, і ми щиро дякуємо за це.

✏️Команда нашого музею поширює серед навчальних закладів сучасні дослідження з теми Голодомору, нові підходи, методи та форми викладання школярам травматичної історії.

У 2019 році Інститут дослідження ГолодоморуНаціональний музей Голодомору-геноциду та Faculty of History Taras Shevchenko National University of Kyiv – офіційна розробили програму факультативного курсу для 10-11 класів «Голодомор 1932–1933 років як геноцид українського народу», яка була рекомендована Міністерство освіти і науки України.

Зараз ми працюємо над створенням єдиного навчального посібника з цього факультативного курсу, додатком до якого стане збірник освітніх занять та уроків, розроблених вчителями історії та громадянської освіти.

Ви можете стати його співавтором!
Приєднайтеся до ініціативи й поділіться своїми розробками неопублікованих раніше уроків, інтерактивних занять для навчального посібника за такими орієнтовними напрямами:

• колективізація та розкуркулення як спроби «совєтизації» українського села;
  • опір українців: волинки, жіночі бунти, збройні повстання;
  • поширення «совєтської» пропаганди (агітаційні плакати, статті у газетах, промови комуністичних лідерів);
  • голод як інструмент геноциду українців (план хлібозаготівель, «Закон про п’ять колосків», режим «чорних дошок», заборони виїзду з території УСРР);
  • іноземна преса про Голодомор (журналісти Г. Джонс та В. Дюранті, М. Маггерідж, В. Чемберлен);
  • знищення української культури, формування нового типу «совєтської людини», русифікація України;
  • приховування та заперечення Голодомору;
  • правда про Голодомор-геноцид – усні свідчення тих, хто вижив;
    повернення правди про Голодомор в Україні;
  • визнання Голодомору геноцидом українського народу в Україні і світі.

?Чекаємо з нетерпінням ваших листів на скриньку [email protected] до 30 червня 2020 року.

команда Музею Голодомору.