Зустріч з музейним архітектором та проектувальником Мирославом Нізьо (Польща)

4 Грудня 2017

Український центр розвитку музейної справи, Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» та НКММК «Мистецький Арсенал» запрошують на зустріч з Мирославом Нізьо, польським архітектором, скульптором, дизайнером, засновником студії «Nizio Design International», яка працювала над створенням багатьох музеїв сучасної Польщі.

Коли: 11 грудня 2017 року о 17.00

Де: Мала Галерея Мистецького Арсеналу (Київ, вул. Лаврська, 10)

Україна вперше за останні 25 років переживає процес активного музейного будівництва. За підтримки на високому державному рівні розпочато процеси проектування та будівництва музейного комплексу Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», Музею Революції Гідності, музею Національного заповідника «Бабин Яр», Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» тощо. І перша проблема, яка стає дедалі більш очевидною – це брак в Україні сучасних архітекторів та дизайнерів, які б спеціалізувалися на музейних проектах.

Саме тому сьогодні для нас надзвичайно актуальним є знайомство із світовими тенденціями музейного будівництва, аналіз досвіду провідних зарубіжних архітекторів та дизайнерів, які створюють сучасні публічні та, зокрема, музейні простори.

Зокрема, одним з лідерів у сфері проектування та спорудження музеїв сьогодні є Польща. Новостворені польські музеї отримують престижні європейські нагороди (Музей історії польських євреїв «ПОЛІН», Музей Варшавського повстання, Музей Сілезії, Музей Торунського пряника тощо).

Про складові такого успіху і розповідатиме відомий польський архітектор Мирослав Нізьо. Зокрема, він розкаже про свій досвід створення музейних просторів, також відбудеться обговорення питання, яким має бути музей 21 століття. До участі запрошуються архітектори, дизайнери, музейні працівники і всі, хто хоче в Україні відвідувати сучасні музеї з актуальними експозиціями та зручною інфраструктурою.

Мирослав Нізьо (Mirosław Nizio) – один із найвідоміших сучасних архітекторів публічного простору в Польщі. Після закінчення навчання на факультеті архітектури та дизайну інтер’єру в Академії мистецтв у Варшаві та Fashion Institute of Technology в Нью-Йорку за спеціальністю «дизайн інтер’єрів», він у 1989 році заснував власну дизайнерську компанію, яка відзначилась участю в проекті зі створення експозиції Музею Варшавського повстання у Варшаві, відповідав за розробку і втілення концепції експозиції Музею історії польських євреїв «ПОЛІН», долучився до створення Музею сучасного мистецтва у Вроцлаві.

Nizio Design international

nizio.com.pl

Зустріч організовано за підтримки Польського інституту в Києві.

Реєстрація: [email protected]

Для довідок: (097)0586550, (066)3634928