Зустріч з правнучкою інженера Вінербергера, автора унікальних фото Голодомору

2 Лютого 2018

Коли: 7 лютого 2018 року, середа, об 11:00

Де: Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» (Київ, вул. Лаврська, 3)

У 1935 році у Відні вийшла друком книга «Чи повинна Росія голодувати?» Евальда Амменде, який в 1933 році очолював міжконфесійний комітет допомоги голодуючим в СРСР. Комітет продовжував поширювати інформацію про Голодомор навіть тоді, коли було неможливо врятувати мільйони українців. Книга містила 21 зображення, атрибутоване як «фотографії голодуючих на вулицях Харкова в 1933 році, зняті австрійським технічним спеціалістом».

1939 року стало достовірно відомо, що автором цих світлин є Александр Вінербергер, автор книги «Час від часу не легше». Він був одним із тисячі іноземних спеціалістів, яких радянська влада в 1930-х рр. наймала на будівництво великих промислових об’єктів в УСРР. Александр фотоапаратом «Лейка» таємно зробив фото того, що бачив на вулицях Харкова, і вивіз їх до Австрії. Сьогодні це чи не єдині фотознімки, на яких зафіксовані процес Голодомору та його жертви. Фотографії столиці Голодомору – Харкова – в 2009 році були долучені, як докази, до слідства і кримінальної справи за фактом вчинення злочину геноциду на території України в 1932-1933 роках.

7 лютого 2018 року Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» запрошує всіх на зустріч з правнучкою Александра Вінербергера, фотохудожницею Самарою Пірс. Самара здійснила подорож до Харкова та відфотографувала ті ж місця, що і її прадід знімав в 1933 році. В 2014 році вона презентувала власну книгу-фотоальбом «Маски Голодомору». В книзі знімки жертв Голодомору скомбіновані з сучасними та розміщенні в порядку відповідному альбому Вінербергера «Час від часу не легше». Переплетіння фото 1933 року та 2013 одної і тої землі, але з різницею в 80 років, наче зв’язок різних поколінь українців.

Реєстрація для ЗМІ: 044 254 45 12, [email protected]