Зустріч зі свідком Голодомору: історія, яку не можна забути

20 Січня 2020

?Друзі, на жаль, пані Катерина Шияненко, свідок Голодомору захворіла і не зможе прийти сьогодні до музею.

Вона передавала найщиріші вибачення усім, хто планував відвідати подію сьогодні.
Як тільки її стан покращиться і вона зможе завітати до Музею Голодомору, ми сповістимо Вас про це.

О 13:00 в музеї відбуватиметься безкоштовна екскурсія, яку може відвідати кожен охочий.

З повагою,
команда Музею Голодомору.

Чи існують кращі вчителі історії, аніж самі очевидці подій?

23 січня об 13:00 свідок Голодомору Шияненко Катерина розповість свою історію у Національному музеї Голодомору-геноциду.

«Був такий голод, що їли листочки, лушпаєчки. На дереві не було листочка – всі цвєточки, листочки об’їдалися. Не було й такого нічого. Я оце дєдушку отут в серці ношу з чотирьох років, він мені живенький. І я бачу, закрию очі, що він стоїть, я прибіжу до нього, а він держить кусок чорного, як земля, жовничка (називався тоді жовник – там листочка, полова, лушпаєчка, там таке) і він мене вже вгощає на чотири дочки» — ділиться пані Катерина. Зараз Катерині 90 років, але й дотепер вона пам’ятає всі події, які відбулися 86 років тому.

Голодомор — це важлива історія не лише дідів та прадідів, але нас з вами. Це колективна пам’ять, яка формує нас сьогодні. Проєкт «Усна історія Голодомору» вустами очевидців розповідає про геноцид української нації.

Зустрічі зі свідками — це завжди унікальна можливість особисто доторкнутись до минулого.

ВХІД БЕЗКОШТОВНИЙ.
Місце: Музей Голодомору, вул. Лаврська 3 (м. Арсенальна). Вхід до музею знаходиться після скульптури дівчинки перед Свічею Пам’яті. Аби зайти до приміщення, спустіться сходами донизу.