Загальний вигляд на музей з монументом свічі

Друга черга музею

Розпочате у 2008 році будівництво Меморіального комплексу пам`яті жертв Голодомору закінчено не було. У 2009 році збудували лише першу чергу, а продовженню спорудження другої черги, власне музею, завадила зміна влади в Україні та прихід політиків, які не визнавали Голодомор актом геноциду українців, а часто заперечували й його факт. Відтак повернутися до цього питання вдалося лише у 2016 році.

26 жовтня 2016 року Постанова Кабінету Міністрів України №754 «Питання підготовки будівництва другої черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» (із змінами і доповненнями, внесеними Постановою КМУ від 21.12.2016 р. №984) декларувала початок  процесу підготовки будівництва другої черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”.

Відповідно до постанови було утворено Організаційний комітет з питань підготовки будівництва другої черги (до вашої уваги – Положення про Організаційний комітет з питань підготовки будівництва другої черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” та Персональний склад Організаційного комітету з питань підготовки будівництва другої черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”).

Серйозність урядових намірів підтвердив Президент України Петро Порошенко, який 26 листопада 2016 року під час жалобних заходів в День пам’яті жертв Голодомору оголосив на весь світ: «У 2007 році на цьому місці постав Меморіальний комплекс, який став місцем паломництва для багатьох українців. Але музейної частини, яка б відповідала кращим світовим зразкам музейно-меморіального мистецтва, досі не побудовано. Я переконаний, що слід розпочати роботу з метою створення гідного музейного закладу».

Відновлення проектування та спорудження другої черги Меморіалу жертв Голодомору здійснюється на підставі :

Концепція Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”