Проєкт про розкуркулення спільно із Радіо Свобода

Новини музею 31 Січня 2020

30 січня 1930 року вийшла постанова Політбюро ЦК ВКП(б) СРСР «Про заходи щодо ліквідації куркульських господарств…». Більшовики назвали ці завчасно сплановані дії «розкуркуленням». За весь час існування комуністичного режиму цю постанову ніколи не оприлюднювали.

Протягом 1928–1931 років 1 500 000 людей були пограбовані, 352 000 селянських господарств знищили, а понад половину розкуркулених було заслано на північ Росії і до Сибіру.

• До 90-ї річниці початку тотального винищення в СРСР приватних селянських господарств Радіо Свобода розпочинає спільно із Музеєм Голодомору спеціальний проєкт «Розкуркулення: як сталінський режим знищив українське вільне селянство».

Перший матеріал цього проєкту читайте за посиланням. Серія матеріалів виходитиме до листопада 2020 року.

Просимо Вас ділитися історіями своїх сімей, надсилаючи нам листи у соціальних мережах або на пошту [email protected]