Американський документаліст Брайан Гопкінс відвідав Музей Голодомору

20 Березня 2023

16 березня американський автор та продюсер документальних фільмів Браян Гопкінс відвідав Музей Голодомору в рамках зйомок свого нового фільму про російсько-українську війну.

Американського кіноматографіста зацікавила історія Голодомору, як важливої складової історії України, що дає розуміння процесів сучасної російської-української війни.

Із гостем поспілкувався завідувач інформаційно-видавничого відділу музею Михайло Костів. Зокрема співробітник музею розповів про різноманітні аспекти Голодомору. Він наголосив, що складовими геноциду є не тільки фізичне знищення, а й заборона української церкви, деформація культури, насадження нового устрою життя з метою якомога більшого контролю з боку держави над суспільством.

Браяна Гопкінса зацікавила тема репресивних заходів режиму під час Голодомору та способів виживання, завдяки яким вдавалося зберегти життя в 1932 – 1933 роках. Також документаліста цікавили історії свідків Голодомору, яким вдалося вижити та донести правдиву інформацію про своє життя з перших вуст.

Висвітлення теми Голодомору на іноземну аудиторію є важним напрямком роботи Музею. В 2022 та 23 роках, на тлі значного збільшення уваги до України в цілому, кількість іноземних журналістів, авторів та кінематографістів значно збільшилося, а ми в свою чергу робимо все можливе для того, щоб наш голос став ще помітніше, в тому числі і за кордоном.

Нагадаємо, 13 березня Музей Голодомору відвідала міжнародна делегація представників міст-партнерів Києва зі США та Королівства Данія.