«Будівництво Музею Голодомору – це справа честі всієї нації та кожного українця», – Євген Нищук

20 Лютого 2019

20 лютого 2019 р., під час засідання Уряду Міністр культури України Євген Нищук виступив із доповіддю, присвяченою питанням державної підтримки та розвитку історичної національної пам’яті, повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

Міністр культури, зазначив, що після завершення будівництва Україна отримає перший Музей Голодомору у світі, що матиме площу головної експозиції близько 4 тис. кв. м., окремий простір для тимчасових виставок, конференц та кінозали, приміщення для освітніх проектів, найповнішої бібліотеки видань з цієї теми, архівний центр, там же буде розміщено Інститут дослідження Голодомору.

Над архітектурним проектом музею та його наповненням працюють фахівці як з України так із Європи, зокрема провідної європейської студії  з Варшави. За задумом авторів, архітектурна форма є втіленням ідеї виведення на світло спеціально замовчуваної десятиліттями правди про Голодомор. Про приховану історію нагадують не лише тектонічні шари, що покривають будівлю, а й   архітектурне рішення, що полягає у розміщенні частини будівлі під землею. Так само символічними є характерні розрізи даху будівлі та зміщення його половини: вони показують, як дії людей ведуть до викриття та розсекречення злочину. Монументальний вхід в будівлю розташовано з боку Свічі пам’яті – це брама, що веде вглиб землі і до захованої у ній правди, яку покаже основна експозиція.

«Будівництво цього Музею – це справа честі всієї нації та кожного українця. Гідним пошануванням пам’яті вбитих голодом у 1932-1933 рр. ми виконаємо свій людський обов’язок перед ними. Знання, які поширюватиме Музей, покликані попереджувати повторення подібних злочинів у майбутньому та бути протиотрутою від будь-яких спроб заперечити нашу національну трагедію та применшити її масштаби», – наголосив Євген Нищук.

Нагадаємо, Міністерство культури України спільно з Меморіалом жертв Голодомору підготували серію сюжетів про свідків Голодомору.