Музей розпочинає співпрацю з німецькою організацією Ukraine in Deutschland
Національний музей Голодомору-геноциду розпочинає співпрацю з німецько-українською організацією Ukraine in Deutschland. Команда Музею створить серію дописів про Голодомор: його передумови, механізм, наслідки, а також про спогади очевидців та проєкти Музею, що будуть ілюстровані фотографіями і документами. Наші партнери Ukraine in Deutschland перекладатимуть ці матеріали німецькою мовою, залучаючи редакторів та політологів, і поширюватимуть інформацію про геноцид української нації серед іноземної аудиторії.
Історично саме Німеччина була чи не найпершою країною, де відбулися маніфестації в пам’ять про Голодомор — 14 березня 1948 року з нагоди 15-ї річниці злочину геноциду української нації була проведена мюнхенська акція. 6 тисяч осіб вийшли на вулиці міста, аби вшанувати невинно вбитих голодом в Україні.
71 рік потому, у 2019 році, українці ініціювали петицію на сайті німецького Бундестагу щодо визнання Голодомору актом геноциду. Вона з’явилася у квітні і до травня 2019 року зібрала понад 56 тисяч підписів онлайн і ще близько 16 тисяч поза межами інтернету — понад 50 тисяч, необхідних для розгляду питання в німецькому парламенті. Втім, дотепер визнання не відбулося.
У рамках співпраці дописи публікуватимуться українською мовою на сторінці Музею та німецькою на сторінці Ukraine in Deutschland буде детально розказано історію Голодомору крізь призму спогадів тих, хто вижив.
Ukraine in Deutschland — організація, яка розвиває українську культуру в Німеччині. Ідея її заснування виникла на Першій загальнонімецькій зустрічі українських об’єднань та ініціатив у 2015 році в Берліні.
Платформа мріє, аби якомога більше іноземців захопилися Україною. На сайтi, a також на двомовній сторінці у Facebook українські діаспоряни розповідають про українські події, спілки, проєкти, ініціативи, книги та українців у Німеччині.
Слідкуйте за сторінками Музею та Ukraine in Deutschland в Facebook, Instagram та на сайті, а також за хештегом #проГолодоморнімецькою / #überHolodomoraufDeutsch, аби пізнавати історію, підтримувати та поширювати інформаційну співпрацю серед українських та іноземних друзів.
Facebook: Музей Голодомору / Ukraine in Deutschland
Instagram: Музей Голодомору / Ukraine in Deutschland