День Пам’яті у Музеї Голодомору

23 Листопада 2019

23 листопада — важливий день для України та всього світу день. У четверту суботу листопада ми, запалюючи свічки та покладаючи горщики із зерном до пам’ятників та меморіалів, вшановуємо жертв Голодомору.

О 15:45 Президент України Володимир Зеленський у Музеї Голодомору розпочав вшанування невинно вбитих жертв зі словами: «У нашій історії є сторінки, які дуже болісно згадувати, але які неможливо забути. Злочини, які доводять, що жорстокість і цинічність не мають меж. Біди, які нормальна людина не побажає навіть своїм найлютішим ворогам. Трагедії, настільки великі, що людство ще не придумало слів, щоб описати той біль, який пережили українці. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору – злочину геноциду, який скоїв тоталітарний сталінський режим проти українського народу».

О 16.00 в Україні була оголошена хвилина мовчання в пам’ять жертв Голодомору та штучних голодів. Уся Україна та світ запалили свічки у вікнах. Люди у Канаді та Австралії виходили до меморіалів та пам’ятників, що увіковічнюють пам’ять про Голодомор.

Спеціально до Дня пам’яті жертв Голодомору відомий дует Сестер Тельнюк підготували особливу програму — «У пошуках зерна істини». Музичний вечір через пісні на вірші Т.Шевченка, П.Тичини, Є.Маланюка, Б.-І.Антонича, В.Стуса, Л.Костенко, О.Забужко повернув слухачів до істинно української культури, яку безжально намагалися знищити за часів СРСР.

Київський театр Veritas спеціально до Дня Пам‘яті підготував перформативну виставу «Контра», яка розповідає про подорож дівчинки від Харківської до Тернопільської області, про пошуки правди і пошуки їжі. Цю виставу створили спеціально для музейної зали і переглянути її можна 23 та 24 листопада у Музеї Голодомору.

Хочемо зазначити, що до Дня пам’яті Музей Голодомору створив спільний проект із Громадським, який доступний за посиланням, а також запустив разом із U-Report опитування про музеї та Голодомор. Щоб пройти опитування, потрібно написати “Старт” — на ФБ-сторінці http://m.me/ureportukraine (Facebook Messenger), а також у Телеграм  http://t.me/ureportukrainebot.