Діти про Голодомор мовою мистецтва: виставка в Музеї Голодомору

7 Листопада 2019

7 листопада у Музеї Голодомору презентували роботи та оголосили переможців конкурсу дитячої художньої творчості «ПАМ’ЯТЬ МАЙБУТНЬОГО».  Виставка дитячих робіт триватиме до 22 листопада.

У квітні 2019 року  Національний музей Голодомору-геноциду та Міжнародний благодійний фонд розвитку Меморіалу жертв Голодомору оголосили про проведення конкурсу до 86-их роковин геноциду українців з метою поширення знань про трагічні сторінки історії та запобігання повторення злочину.

До участі у конкурсі надійшло понад 300 електронних заявок з 23 областей України (у т.ч. від переселенців з окупованих територій АР Крим та Донбасу), а також з Туреччини та Білорусі. Усього подали заявки 288 дітей, які були поділені на 3 вікові категорії:  6-9, 10-13, 14-17 років. Під час відкриття виставки були оголошені переможці кожної вікової категорії, вручені призи, дипломи та спеціальні відзнаки: гран-прі та приз глядацьких симпатій .

Олеся Стасюк, директорка Національного музею Голодомору-геноциду, зазначила, що переосмислення нашого минулого в різни формах мистецтва формує наше майбутнє. Музей Голодомору залучає дітей через творчість досліджувати важливу та складну історію українського народу.

Євген Карась, голова журі, арт-експерт, колекціонер, галерист: «Всі роботи — різні та насичені: в них справжня щирість. Дорослі з віком втрачають те, чому потрібно вчитися в дітей. Не зважаючи на величезну кількість робіт, які надійшли, ми намагалися об‘єктивно та ретельно обрати переможців, адже такі конкурси особливо важливі: майбутнє за креативністю та творчістю».

Членами журі конкурсу були: Іван ВАСЮНИК, Голова Наглядової Ради Міжнародного благодійного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору; Олекса РУДЕНКО, Заслужений художник України; Ігор ЯКУБОВСЬКИЙ, кандидат архітектури, заступник директора Інституту дослідження Голодомору; Діана КЛОЧКО, мистецтвознавиця, лекторка, членкиня AICA (Міжнародна асоціація арт-критиків) і українського Пен-клубу; Наталія БОРИСЕНКО, член Національної спілки художників України, директор арт-студії «Художня майстерня»; Юлія КОЦУР, кандидат історичних наук, завідувачка інформаційно-видавничого відділу Національного музею Голодомору-геноциду.

Учасниця конкурсу, Марія Кіщук, поділилася: «Історія прадідуся надихнула мене взяти участь у цьому конкурсі. У його сім’ї з 11-ти дітей після Голодомору вижили лише двоє: він та його молодша сестричка. У 1932 році прадідусеві було лише 12 років і він, взявши сестричку, 5 днів йшов з села Мовчанівка до Києва по їжу, щоб врятуватися. Інший же дідусь, який проживав у той час у Москві, стверджував, що голоду не існувало і це фальсифікація».

Під час презентації та нагородження кожен охочий мав можливість долучитися до створення арт-об’єкту.