До 85-тих роковин Голодомору у Мінкультури відкрилася виставка музею

8 Листопада 2018

8 листопада 2018 року у приміщені Міністерства культури України було відкрито фотовиставку Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» «Сторожі Правди».

 

Виставку презентували Міністр культури Євген Нищук, генеральний директор музею Олеся Стасюк та свідок Голодомору-геноциду Микола Онищенко, історію життя  якого розповідає дана виставка.

«Ви ніколи не зможете уявити, як виглядали люди в той страшний час. Я бачив їх – голодних, худих – і, хоча мені було всього сім років, ці образи назавжди відбилися в моїй пам’яті. Я знав цих людей інакшими. Я пам’ятаю, які люди були до Голодомору, і якими вони стали після нього» – згадує Микола Павлович.

 

В основу виставки лягли матеріали експедицій співробітників «Меморіал жертв Голодомору» до сіл Фастівського, Баришівського, Обухівського і Києво-Святошинського районів Київської області та м. Києва. В результаті експедицій було записано свідчення людей, які є жертвами Голодомору і одночасно – свідками злочину.

 

Серед них – 99-річна Олександра Зверховська з Мар`янівки, 93-річний вимушений переселенець з Луганщини Микола Онищенко, 96-річна завідувачка краєзнавчого музею у Березані Галина Рих і Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, що дитиною пережив Голодомор на Донеччині.

 

Спогади незнайомих між собою людей вражають своєю типовістю, кожен з них є додатковим доказом злочину геноциду, вчиненого комуністичною радянською владою стосовно українців. Уривки розповідей кожного з десяти героїв у виставці сплітаються в єдину розповідь, щиру і емоційну. Разом з тим, через невимовний смуток від втрати найближчих людей, загубленого дитинства, скаліченої долі проступає стійкість духу цих літніх людей, мудрість, набуті протягом такого складного життя, і … світла любов до людей.

 

Генеральний директор  Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»  Олеся Стасюк закликала усіх долучитись до відзначення 85-х роковин Голодомору, запалити свічку пам’яті та  розповідати чому це важливо.