До фондів Музею Голодомору передали графічні роботи українського дизайнера Юрка Гуцуляка
«Почув у Канаді думку, що висвітлення цієї трагедії у візуальних матеріалах не може бути естетичним. Тобто краса не має права відвертати увагу від смутку. Я категорично не погоджуюся з таким твердженням і мені здається, що день пам’яті не для того, щоб сумувати вдавано чи сумувати щиро. Найважливіше для мене — це пам’ятати та розуміти причини, а ще усвідомлювати наслідки, які впливають на долю України донині. Реалістичне висвітлення Голодомору безумовно жахає, але і зміщує фокус лише на фізичну смерть, або ж і суху статистику, в яку не хочеться вірити. За цим губиться осмислення, що були перервані цілі роди, втрачені цілі пласти культури, обірвані зв’язки творчої енергії. Найкращою метафорою мені видається зламане дерево життя», — розмірковує про свою роботу над темою Голодомору-геноциду Юрко Гуцуляк.
Графічні роботи передані до музею мають такі назви:
- «Україна вишита хрестами. Винищена. Закатована. Ніби сама смерть вишивала».
- «Дитячий гомін, дорослі настанови, дідівські нарікання —все стихло…».
- «Нема що подати до столу. Нема кому. Нема для кого».
- «Зламане дерево життя».
Юрко Гуцуляк — український дизайнер, власник студій у Нью-Йорку, Торонто та Києві, лауреат 150 міжнародних нагород у сфері дизайну та реклами. Його роботи публікуються в передових виданнях з графічного дизайну по всьому світу, а також експонуються в музеях Франції, Німеччини, США, Польщі, Мексики та Китаю.
Музей дякує Юркові за подарунок та його творчий внесок у збереження пам’яті про Голодомор-геноцид та звертається до всіх небайдужих: якщо у вас збереглися фото, документи, мистецькі роботи чи будь-які інші речі, пов’язані з періодом Голодомору-геноциду, напишіть нам на електронну пошту [email protected], в особисті повідомлення сторінок в соціальних мережах або зателефонуйте за номером +38 044 254 45 12. Кожна така річ має бути збережена.