До фондів Музею Голодомору передали графічні роботи українського дизайнера Юрка Гуцуляка

2 Березня 2023

«Почув у Канаді думку, що висвітлення цієї трагедії у візуальних матеріалах не може бути естетичним. Тобто краса не має права відвертати увагу від смутку. Я категорично не погоджуюся з таким твердженням і мені здається, що день пам’яті не для того, щоб сумувати вдавано чи сумувати щиро. Найважливіше для мене — це пам’ятати та розуміти причини, а ще усвідомлювати наслідки, які впливають на долю України донині. Реалістичне висвітлення Голодомору безумовно жахає, але і зміщує фокус лише на фізичну смерть, або ж і суху статистику, в яку не хочеться вірити. За цим губиться осмислення, що були перервані цілі роди, втрачені цілі пласти культури, обірвані зв’язки творчої енергії. Найкращою метафорою мені видається зламане дерево життя», — розмірковує про свою роботу над темою Голодомору-геноциду Юрко Гуцуляк.

Графічні роботи передані до музею мають такі назви:

  1. «Україна вишита хрестами. Винищена. Закатована. Ніби сама смерть вишивала».
  2. «Дитячий гомін, дорослі настанови, дідівські нарікання —все стихло…».
  3. «Нема що подати до столу. Нема кому. Нема для кого».
  4. «Зламане дерево життя».

Юрко Гуцуляк — український дизайнер, власник студій у Нью-Йорку, Торонто та Києві, лауреат 150 міжнародних нагород у сфері дизайну та реклами. Його роботи публікуються в передових виданнях з графічного дизайну по всьому світу, а також експонуються в музеях Франції, Німеччини, США, Польщі, Мексики та Китаю.

Музей дякує Юркові за подарунок та його творчий внесок у збереження пам’яті про Голодомор-геноцид та звертається до всіх небайдужих: якщо у вас збереглися фото, документи, мистецькі роботи чи будь-які інші речі, пов’язані з періодом Голодомору-геноциду, напишіть нам на електронну пошту [email protected], в особисті повідомлення сторінок в соціальних мережах або зателефонуйте за номером +38 044 254 45 12. Кожна така річ має бути збережена.