Допоможіть ідентифікувати світлини!

16 Січня 2023

Друзі, потрібна ваша допомога!

Знімки, які ви бачите, зроблені з унікальних фотонегативів на склі. Їх було виявлено командою нашого Музею в 2020 році на Сумщині під час масштабної експедиції Україною з метою відеофіксації спогадів свідків Голодомору. У 2022 році ці унікальні негативи на склі було передано до фондів нашого закладу.

Найімовірніше світлини були зроблені в селі Перехрестівка Роменського району в 1930-х роках, деякі – безпосередньо під час Голодомору. Адже на частині негативів є авторські написи фотографа, датовані 1933 роком. Ці кадри повсякденного життя – неймовірно цінні для історії, адже світлин того періоду збереглося не так і багато. Але від моменту, коли вони були зроблені, минуло щонайменше 90 років. Ми бачимо на цих фотознімках обличчя, але не знаємо, хто ці люди, ми бачимо краєвиди, але не знаємо, де саме вони зафіксовані та що на тому місці зараз.

Ось тут і потрібна ваша допомога! Можливо хтось упізнає на цих світлинах своїх рідних чи односельців або ж зрозуміє, де саме знімки були зроблені. Якщо ви з Сумщини – покажіть фото своїм старшим родичам та поширюйте їх на своїх сторінках і в місцевих групах! Віримо, що разом ми зможемо більше дізнатися про цих людей, життя тогочасного села та загалом про ці світлини.

Якщо маєте якусь інформацію, пишіть нам на електронну пошту [email protected] або ж в особисті повідомлення на нашій сторінці у фейсбуці.