Леся Гасиджак виступила на експертній панелі «Культурна спадщина України як елемент національної безпеки»

26 Квітня 2024

Очільниця Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак взяла участь в у експертній панелі «Культурна спадщина України як елемент національної безпеки», що проходила в межах форуму Carpathian Sea Democracy Week.

Мета цієї зустрічі – обмін думками та досвідом між представниками культурних установ та музеїв у напрямку збереження, охорони та популяризації культурної спадщини, а також формування та масштабування українського наративу в семантичній війні проти росії.

Виступ Лесі Гасиджак, яка долучилася до заходу онлайн, був акцентований на питанні визнання Голодомору актом геноциду, що є важливою складовою пам’яті про цей злочин в Україні й світі та запобіжником до неповторення таких трагедій у майбутньому.

«Для нас сьогодні максимально важливим є визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом української нації усім світом на міжнародному рівні. Бо це відновлення історичної справедливості, це перші кроки до притягнення росії як правонаступниці до відповідальності, адже злочин геноциду не має терміну давності, і найголовніше – це підтримка нас як держави, нашого права на пам’ять і національну культуру», – зазначила Леся Гасиджак.

Форум Carpathian Sea Democracy Week є майданчиком, що покликаний поглибити співпрацю між Україною, державами Північної Європи, Балтії та іншими країнами з метою консолідації зусиль для наближення перемоги України. Учасники заходу під час форуму обговорюють можливі шляхи для зміцнення співпраці та підтримки.