Лист-подяка Музею Голодомору від СБУ
У рамках заходів з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору протягом 19–29 листопада у Центрі історії органів державної безпеки та патріотичного виховання співробітників Служби безпеки України була експонована банерна виставка «Нас вбивали, бо ми українці».
Начальник управління СБУ Ігор Фараджев подякував колективу Музею Голодомору за надану виставку, яку відвідали понад 300 співробітників та курсантів СБУ. Вони мали можливість вшанувати пам’ять вбитих голодом українців та отримати правдиву інформацію про Голодомор-геноцид, яка не залишила байдужим жодного відвідувача виставки.
У листі також згадано про важливість взаємодії та плідної співпраці Музею Голодомору та СБУ. Нагадаємо, що 22 травня 2009 року Головним слідчим управлінням СБУ було порушено кримінальну справу № 475 за фактом вчинення геноциду в Україні 1932–1933 років, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 Кримінального кодексу України.
Слідством зібрало 330 томів кримінальної справи, допитало 1890 свідків, провело 25 судових експертиз, у тому числі медичні, психологічну, науково-демографічну та комплексну історико-правову. До справи долучено 5 000 архівних документів, зокрема звіти і повідомлення акредитованих на території СРСР іноземних дипломатичних і консульських установ за 1932–1935 рр., встановлено 857 місць масового поховання жертв геноциду.
Сьогодні триває співпраця зі Службою безпеки України, зокрема проєкт «Книги для 100 університетів і бібліотек України: боротьба за свідомість», спрямований на поповнення фондів наукових бібліотек університетів та публічних бібліотек сучасними науковими та науково-популярними виданнями з історії України ХХ ст., особливо про геноцид української нації – Голодомор 1932–1933 рр. Частина цих книг видана на основі розсекречених матеріалів СБУ.
Така співпраця і є найкращим свідченням вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу та історичним застереженням, що усіх винних у скоєнні злочинів проти миру та безпеки людства буде покарано незалежно від строку давності.